Կարեն Պետրոսյանի գերեվարման և սպանության ապացույցները ներկայացվում են միջազգային կառույցներին. Տիգրան Բալայան
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի քարտուղար Տիգրան Բալայանն «Արմենպրես»-ի խնդրանքով կրկին անդրադարձավԿարեն Պետրոսյանի` ադրբեջանական գերության մեջ սպանվելու հանգամանքին ու ԱԳ նախարարության արձագանքի մասին մամուլի հրապարակումներին:
Հարց. Մամուլում հրապարակումներ են եղել, թե արտգործնախարարությունը լռություն է պահպանում և չի արձագանքում Կարեն Պետրոսյանի` ադրբեջանական գերության մեջ սպանվելու հանգամանքին:
Պատասխան. Ցավալի է, որ նույնիսկ նման ողբերգությունը կարելի է օգտագործել շահարկումների նպատակով։ Սպանության օրն իսկ ԱԳՆ արձագանքել և խստագույն կերպով դատապարտել է այդ հանցագործությունը:
ՀՀ քաղաքացու գերեվարման, նրա հրապարակային նվաստացման և սպանության մասին ապացույցները և համապատասխան գնահատականները պատշաճ կերպով ներկայացվում են միջազգային կազմակերպություններին և գործընկեր երկրներին:

Доказательства пленения и убийства Карена Петросяна представляются международным структурам: Тигран Балаян
Доказательства  пленения и убийства Карена Петросяна представляются международным
структурам: Тигран Балаян
Пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян по просьбе Арменпресс вновь коснулся обстоятельств убийства Карена Петросяна в азербайджанском плену и публикаций СМИ на реакцию МИД.
Вопрос: В СМИ были публикации о том, что МИД хранит молчание и не реагирует на обстоятельства убийства Карена Петросяна, оказавшегося в азербайджанском плену
Ответ: Прискорбно, что даже подобную трагедию можно использовать для спекуляций. В день убийства МИД отреагировал, резко осудив это преступление.
Доказательства пленения гражданина РА, его публичного унижения и убийства и соответствующие оценки должным образом представлены международным организациям и странам-партнерам.