Ucom-ը հայտարարում է գլխավոր տնօրենի փոփոխության մասին. Արա Խաչատրյանին կփոխարինի Ռալֆ Յիրիկյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում  կապի և հեռահաղորդակցության ոլորտի «Յուքոմ» ընկերության Տնօրենների խորհուրդը մարտի 1-ին հայտարարում է գլխավոր տնօրենի փոփոխության մասին: Ընկերությունը տեղեկացնում է, որ «Յուքոմ» ՓԲԸ Տնօրենների խորհուրդը և գործող գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը փոխադարձ համաձայնության են եկել վերջինիս ղեկավար գործառույթների փոխանցման վերաբերյալ՝ շարունակելով աջակցել ընկերությանը։
«Յուքոմ» ընկերության նոր գլխավոր տնօրեն է նշանակվել Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Տնօրենների խորհրդի անունից խորին շնորհակալություն եմ հայտնում Արա Խաչատրյանին՝ «Յուքոմ»-ի համար օրինակելի առաջնորդ լինելու համար: Պաշտոնավարման ընթացքում նա կարողացավ «Յուքոմ»-ը դարձնել ավելի լավը՝ բարելավելով հաճախորդներին մատուցվող ծառայությունների որակը և բարձրացնելով ընկերության գործառնական արդյունավետությունը»,- ասել է  Տնօրենների խորհրդի նախագահ Գուրգեն Խաչատրյանը։
Արա Խաչատրյանը գլխավոր տնօրենի պաշտոնը ստանձնել է 2020 թվականի ապրիլից: Նրա պաշտոնավարման ընթացքում «Յուքոմ» ընկերությունը գրանցել է ֆիքսված լայնաշերտ կապի՝ բոլոր ժամանակների ամենաբարձր շահույթը՝ միաժամանակ ապահովելով շուկայի մասնաբաժնի ամենաարագ աճը մրցակիցների շրջանում:
«Ինձ համար մեծագույն պատիվ և պատասխանատվություն էր ծառայել մարդկանց, բաժանորդներին և Ucom-ի թիմին որպես գլխավոր տնօրեն։ Մենք միասին մուտք  գործեցինք աննախադեպ աճի դարաշրջան՝ միաժամանակ հավատարիմ մնալով մեր հիմնական, մարդակենտրոն արժեքներին ու առաքելությանը: Հպարտ եմ, որ աշխատել եմ «Յուքոմ»-ի մարդկանց հետ, որոնք ցուցաբերել են մեծ նվիրվածություն՝ օգնելով առաջ տանել ընկերությունը վերափոխման  ընթացքում»,- ասել է Արա Խաչատրյանը։
Ներկայումս «Յուքոմ»-ը շարժվում է նոր ուղղությամբ և պատրաստվում է կյանքի կոչել զարգացման նոր ռազմավարությունը, որը նաև կապահովի տեխնոլոգիական ու բովանդակային առաջընթաց և լայն հնարավորություններ Հայաստանի համար:
Այդ տեսանկյունից է կարևորվել  գլխավոր  տնօրենի պաշտոնում Ռալֆ Յիրիկյանի  նշանակումը, որը  հաղորդակցության ոլորտում  ունի երկարամյա հաջողված փորձառություն ու մեծ ներդրում:
«Վստահ ենք, որ Ռալֆ Յիրիկյանի կողմից  «Յուքոմ»-ի  առաջնորդության ստանձնումը պատմական ու նշանակալի իրադարձություն է ընկերության համար: Ռալֆ Յիրիկյանը ոգեշնչող, աշխատասեր և վճռական առաջնորդ է, որը գիտի՝ ինչպես բացահայտել և խթանել աճը: Ավելին՝ Ռալֆը մարդկային անփոխարինելի և կառավարչական բարձր որակներ ունեցող անհատականություն է, որը կարողանում է հեշտությամբ և արագորեն հաղորդակցվել  թիմի անդամների հետ։ Տնօրենների խորհուրդը մեծապես վստահում է Ռալֆ Յիրիկյանի փորձին ու ինստիտուցիոնալ գիտելիքին` երկարաժամկետ հեռանկարում «Յուքոմ»-ի շարունակական առաջընթացն ապահովելու և շուկայում առաջատարի դիրքը պահպանելու  համար», - ասել է Տնօրենների խորհրդի նախագահ Գուրգեն Խաչատրյանը:

Ucom объявил о смене генерального директора: Ральф Йирикян заменит Ара Хачатряна
Совет директоров компании «Ucom» сферы связи и телекоммуникаций Армении 1 марта сообщил о смене генерального директора. Компания сообщила, что Совет директоров ЗАО «Ucom» и исполняющий обязанности генерального директора Ара Хачатрян достигли обоюдной договоренности о передаче  функций управления последнего, продолжая оказывать поддержку компании.
Новым генеральным директором компании «Ucom» назначен Ральф Йирикян.
«От имени Совета директоров я глубоко благодарю Ара Хачатряна за то, что он был образцовым руководителем «Ucom». За время его пребывания на должности он смог сделать «Ucom» лучше, подняв качество услуг, предоставляемых клиентам, и повысив операционную эффективность компании», - заявил председатель Совета директоров Гурген Хачатрян.
Ара Хачатрян вступил на должность генерального директора в апреле 2020 года. За время его пребывания на должности «Ucom» показала самую высокую за все время прибыль от фиксированной широкополосной связи, обеспечив при этом самый быстрый рост доли рынка среди конкурентов.
«Для меня было большой честью и ответственностью служить людям, абонентам и команде «Ucom» в качестве генерального директора. Вместе мы вступили в эпоху беспрецедентного роста, оставаясь при этом верными нашим основным ценностям и миссии, ориентированным на людей. Я горжусь тем, что работал с людьми «Ucom», которые проявили большую приверженность делу, помогая продвигать компанию вперед во время трансформации», - сказал Ара Хачатрян.
В настоящее время «Ucom» движется в новом направлении и готовится к реализации новой стратегии развития, которая обеспечит Армении технологический и содержательный прогресс и широкие возможности.
С этой точки зрения назначение генеральным директором Ральфа Йирикяна, имеющего многолетний успешный опыт и большой вклад в области коммуникаций было очень важно.
«Мы уверены, что принятие Ральфа Йирикяна руководства «Ucom» является историческим и значимым событием для компании. Ральф Йирикян - вдохновляющий, трудолюбивый и целеустремленный лидер, который знает, как определить и стимулировать рост. Кроме того, Ральф - незаменимый человек и личность с высокими управленческими качествами, умеющий легко и быстро общаться с членами коллектива. Совет директоров полностью доверяет опыту и институциональным знаниям Ральфа Йирикяна в деле обеспечения непрерывного прогресса «Ucom» в долгосрочной перспективе и сохранения лидирующих позиций на рынке», - сказал председатель Совета директоров Гурген Хачатрян.