Թուրքիայում կրկին երկրաշարժ է գրանցվել. այն զգացվել է Երևանում և Գյումրիում
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փետրվարի 6-ին տեղական ժամանակով ժամը 14:24-ին (Գրինվիչի ժամանակով ժամը՝ 10:24-ին) ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 38.05⁰ և արևելյան երկայնության 37.25⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով՝ Թուրքիա՝ Քահրամանմարաշ քաղաքից 60 կմ հյուսիս-արևելք, օջախի 10 կմ խորությամբ, 7․7 մագնիտուդով երկրաշարժ:
Էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 10-11 բալ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ՆԳՆ Փրկարար ծառայության տարածած հաղորդագրությունից, երկրաշարժը զգացվել է Երևան քաղաքում՝ 3 բալ, Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքում` 3-4 բալ ուժգնությամբ։

В Турции вновь произошло землетрясение: оно ощущалось в Ереване и в Гюмри
6 февраля в 14:24 по местному времени (в 10:24 по Гринвичу) сейсмологической сетью Территориальной службы сейсмической защиты МВД Республики Армения в 60 км к северо-востоку от города Кахраманмараш, Турция, зарегистрировано землетрясение магнитудой 7,7, глибиной в 10 км, с географическими координатами 38,05⁰ северной широты  и 37,25⁰ восточной долготы.
Сила подземного толчка в эпицентре составила 10-11 баллов.
Как передает «Арменпресс», со ссылкой на сообщение Спасательной службы МВД РА, в Ереване землетрясение ощущалось силой в 3 балла, в Гюмри в Ширакской области - силой в 3-4 балла.