Հայաստանում մեկ օրում հաստատվել է Covid-19-ի 2066 դեպք. մահացել է 28 մարդ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում հոկտեմբերի 20-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 286 հազար 303 դեպք, որոնցից 256 հազար 525-ն` առողջացած, 5870-ը` մահվան ելքով:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից, մանրամասնելով, որ երեկ կատարվել է 15 հազար 65 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2066 նոր դեպք: Կա 704 առողջացած, 28 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ բուժառուն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1238 է:

В Армении подтверждено 2 066 новых случаев заражения COVID-19
По состоянию на 11:00 20 октября в Армении всего подтверждено 286 303 случая заражения COVID-19, 255 525 из которых вылечились, есть 5 870 летальных исходов.
Как передает «Арменпресс», Министерство здравоохранения Армении сообщает, что за последние сутки проведено 15 065 тестов. Подтверждено 2 066 новых случаев заражения COVID-19, вылечились 704 заболевших, есть 28 летальных исходов.
В предыдущий день зарегистрировано 3 случая смерти пациентов с диагнозом COVID-19, в которых смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни. Общее количество таких случаев - 1 238.