Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով մեկնել է Ռուսաստանի Դաշնություն
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը եռօրյա պաշտոնական այցով մեկնել է Ռուսաստանի Դաշնություն:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են Ազգային ժողովից:
Այցի շրջանակում նախատեսվում են հանդիպումներ ՌԴ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ: Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը կհանդիպի  ՌԴ Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի, ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի,  ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա  Մատվիենկոյի հետ:
Ծրագրային այց է նախանշված նաեւ ՌԴ դիվանագիտական ակադեմիա, որտեղ քննարկումներ կկազմակերպվեն  պրոֆեսորադասախոսական կազմի  եւ ուսանողության հետ: Հայաստանյան պատվիրակությունը կհյուրընկալվի Ռուսաստանի եւ Նոր Նախիջեւանի Հայոց թեմի առաջնորդ Եզրաս արքեպիսկոպոս Ներսիսյանին:
Պաշտոնական այցի եզրափակիչ օրը ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը կհանդիպի ՌԴ հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

Возглавляемая Аленом Симоняном делегация отбыла с официальным визитом в Российскую Федерацию
Делегация во главе со спикером Национального собрания РА Аленом Симоняном с трехдневным официальным визитом отбыла в Российскую Федерацию.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщили в Национальном собрании.
В рамках визита запланированы встречи с высокопоставленными российскими должностными лицами: с председателем Государственной Думы РФ Вячеславом Володиным, министром иностранных дел РФ Сергеем Лавровым, председателем Совета Федерации РФ Валентиной Матвиенко.
Также запланирован визит в Российскую дипломатическую академию, где будут организованы обсуждения с преподавательским составом и студентами. Армянскую делегацию примет и предстоятель Армянской епархии России и Новой Нахичевани архиепископ Эзрас Нерсисян.
В заключительный день официального визита делегация, возглавляемая председателем НС, встретится с представителями армянской общины России.