ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի խորհրդի նիստի ընթացքում կքննարկվի Գագիկ Ծառուկյանի պատգամավորի լիազորությունները դադարեցնելու խնդրով Սահմանադրական դատարան դիմելու հարցը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին Գագիկ Ծառուկյանին ուղղված ԱԺ փոխխոսնակ Լենա Նազարյանի գրությունը «Ֆեյսբուքի» իր էջում հրապարակել է «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ Նաիրա Զոհրաբյանը:
«Հարգելի' պարոն Ծառուկյան, սույն թվականի նոյեմբերի 16-ին, ժ. 16:00-ին Ազգային ժողովի 334 սենյակում տեղի կունենա ԱԺ խորհրդի նիստ, որի օրակարգում ընդգրկված է նաև ձեր` Գագիկ Ծառուկյանի պատգամավորի լիազորությունները դադարեցնելու հարցով Սահմանադրական դատարան դիմելու հարցը: Խնդրում եմ ներկայանալ նիստին»,- նշված է Լենա Նազարյանի կողմից ուղարկված գրությունում:
2020թ. հունիսի 16-ին ՀՀ ազգային ժողովը փակ գաղտնի քվեարկությամբ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանին զրկել էր պատգամավորական աձեռնմխելիությունից:

Совет НС обсудит вопрос обращения в КС относительно прекращения полномочий депутата Царукяна
В ходе заседания Совета Национального собрания Армении будет обсужден вопрос обращения в Конституционный суд относительно прекращения полномочий депутата Гагика Царукяна.
Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написала вице-спикер НС Армении Лена Назарян.
“Уважаемый г-н Царукян, 16 ноября в 16:00 в 334-ой комнате Национального собрания состоится заседание Совета НС, в повестку которого включен также вопрос обращения в Конституционный суд относительно прекращения полномочий депутата Гагика Царукяна. Прошу явиться на заседание”, - говорится в публикации Лены Назарян.
16 июня 2020 г. Национальное собрание Армении закрытым тайным голосованием лишило руководителя фракции “Процветающая Армения” Гагика Царукяна депутатской неприкосновенности.