Շուշիի քաղաքապետը վստահեցնում է՝ քաղաքը հուսալի ձեռքերում է
ՇՈՒՇԻ, 6 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շուշիի քաղաքապետ Արծվիկ Սարգսյանը վստահեցնում է, որ Շուշին հուսալի ձեռքերում է, որովհետև քաղաքը պաշտպանում է Արցախ-Հայաստան-սփյուռք եռամիասնությունը:
Շուշիի քաղաքապետը, ով գտնվում է քաղաքի պաշտպանության դիրքերում, «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում վստահեցրեց, որ Շուշին շարունակելու է հայերեն խոսել, Շուշիում շարունակելու են ղողանջել Սուրբ Ամենափրկիչ եկեղեցու զանգերը: «Կեղծ լուսանկարներ են տարածում, իբր մզկիթի վրա դրոշ են դրել, բայց, երբ ուսումնասիրում ես, պարզ է դառնում, որ դա կեղծիք է: Թող չմտածեն, որ Շուշին իրենցն է լինելու: Շուշին երբեք իրենցը չի լինի: Մենք պիտի հաղթենք, մենք պիտի ապրենք Շուշիում»,- ասաց Սարգսյանը:
Արծվիկ Սարգսյանն ընդգծեց, որ ադրբեջանցիները մարտի դաշտում միշտ փախել են հայերի առաջ: «Քանի պատերազմի մասնակցել եմ, նրանք դեմներս փախել են, այնպես էին փախչում, չէինք էլ հասցնում տեսնել իրենց: Պահ էր լինում, երբ խաղաղ ժամանակ հանդիպում էինք, ասում էին՝ երբ կցանկանաք հարձակվել, մեզ տեղյակ պահեք, որ փախչենք: Այո, այսօր այդ ազգը չի կռվում, վարձկաններն են կռվում, նրանք էլ ստիպված գալիս են, որովհետև եթե չգան, հետևից են կրակելու: Բայց դա ժամանակավոր է, մոտակա ժամանակահատվածում մենք կտոնենք մեր հաղթանակը»,- նշեց Սարգսյանը:
Շուշիի քաղաքապետը վստահեցրեց, որ քաղաքի պաշտպանության համար ընթացող մարտերում հակառակորդը լուրջ կորուստներ է կրել և շարունակում է կրել:

Mayor of Artsakh’s Shushi city assures the city is in reliable hands
YEREVAN, NOVEMBER 6, ARMENPRESS. Mayor of Artsakh’s Shushi city Artsvik Sargsyan assures that the city is in reliable hands because Artsakh-Armenia-Diaspora trinity stands for its protection.
The Mayor, who is in defense positions of the city, told ARMENPRESS that Shushi will definitely continue speaking in Armenian and the bells of Ghazanchetsots Church will continue to ring. ‘’They spread false photos that allegedly they have raised a flag on a mosque, but an examination shows that it’s a fake photo. They should never think that Shushi can belong to them, it will never happen. We have to win, we will live in Shushi’’, Sargsyan said.
Artsvik Sargsyan emphasized that Azerbaijanis have always fled from the battlefield, seeing Armenians. ‘’In all the wars I have participated they fled from us, they fled in a way we were unable to hunt them. There were times when we met in peaceful moments they told as that when we decide to attack, we should inform them so that they can flee. Yes, today they don't fight, the mercenaries fight instead of them, because if they don't do that, they will be shot from behind. But this is a temporal thing, in the near times we will celebrate our victory'', Sargsyan said.
Shushi Mayor assured that during the clashes for Shushi the adversary has suffered serious losses and continues to suffer.