Ամեն օր երեխաներ են զոհվում. կա՛նգ առեք. Գարիկ Մարտիրոսյանը խաղաղության կոչ է անում
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրահայտ հումորիստ, հաղորդավար, Comedy Club-ի հիմնադիր Գարիկ Մարտիրոսյանն անդրադարձել է հայ-ադրբեջանական սահմանին Ադրբեջանի սանձազերծած գործողություններին՝ կոչ անելով դադարեցնել հակամարտությունը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Գարիկ Մարտիրոսյանն ընդգծելով, որ ինքը խաղաղության կողմնակից է, փորձել է միջազգային հանրության ուշադրությունը հրավիրել հայ-ադրբեջանական հակամարտության վրա: Նա «Ինստագրամի» «սթորի» բաժնում զետեղել է մի քանի գրառում՝ գրելով, որ ամեն օր երեխաներ են զոհվում, և պետք է կանգ առնել: «Մի՛ լռեք: Հայ ժողովուրդը վտանգի մեջ է: Հետո չափազանց ուշ կլինի»,- շեշտել է նա:
Արցախի հետ շփման գծի ողջ երկայնքով սեպտեմբերի 27-ի վաղ առավոտյան Ադրբեջանն ակտիվ հրետակոծություն է սկսել: Հրետակոծվում են նաև խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Ստեփանակերտը, ինչի հետևանքով Արցախի տարբեր շրջաններում զոհվում են քաղաքացիական անձինք: Շփման գծի ողջ երկայնքով ընթանում են համառ մարտեր, ադրբեջանական կողմի կորուստները մի քանի անգամ գերազանցում են հայկական կողմինը: Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն թիրախավորել է նաև ՀՀ զինվորական և քաղաքացիական ենթակառուցվածքները: Հայտնաբերվել են Թուրքիայի ներգրավվածության, Սիրիայից վարձկանների տեղափոխման և Արցախի դեմ օգտագործմանփաստեր:

Каждый день погибают дети - остановитесь! Гарик Мартиросян призывает к миру
Известный юморист, телеведущий, основатель Comedy Club Гарик Мартиросян прокомментировал действия, развязанные Азербайджаном на армяно-азербайджанской границе, призывая к прекращению конфликта.
Как сообщает «Арменпресс», Гарик Мартиросян, подчеркнул, что сам он  -  сторонник мира, при этом  пытается привлечь внимание международного сообщества к армяно-азербайджанскому конфликту. Он опубликовал несколько постов в Instagram, в которых говорится, что каждый день умирают дети, что пора  остановиться. "Не молчите! Армянский народ в опасности. Потом  будет поздно», - подчеркнул он.
Рано утром 27 сентября Азербайджан начал активные обстрелы на линии соприкосновения с Арцахом. Обстрелу подверглись и мирные населенные пункты, в том числе столица Степанакерт, в результате чего погибли мирные жители в различных районах Арцаха. По всей линии соприкосновения развернулись ожесточенные бои, обе стороны несут большие потери в живой силе и вооружении. Потери Азербайджана в несколько раз превышают потери армянской стороны. Вооруженные силы Азербайджана наносят удары по военной и гражданской инфраструктуре Республики Армения. Были найдены доказательства причастности Турции к переброске наемников из Сирии и их использованию против Арцаха.