Գվատեմալայի պատգամավորները դատապարտում են Ադրբեջանի ռազմական գործողությունները Հայաստանի դեմ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Գվատեմալայի Հանրապետության կոնգրեսի պատգամավորները դատապարտում են հուլիսի 12-ին Ադրբեջանի կողմից ձեռնարկած ռազմական գործողությունները Հայաստանի դեմ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Թվիթեր»-ի իր էջում գրել է պատգամավոր, Գվատեմալայի ազգային առաջադիմական կուսակցության գլխավոր քարտուղար Մանուել Կոնդե Օրելյանը։
«Գվատեմալայի կոնգրեսի պատգմավորների մեծամասնությունը դատապարտում են հուլիսի 12-ին Ադրբեջանի կողմից ձեռնարկած ռազմական գործողությունները Հայաստանի դեմ, պահանջում են անհապաղ դադարեցնել նախահարձակ և սպառնացող գործողությունները և կոչ են անում երկխոսության միջոցով հասնել խաղաղության»,- գրել է Օրելյանը։

Депутаты Гватемалы осуждают военные действия Азербайджана, направленные против Армении
Депутаты Конгресса Республики Гватемалы осуждают военные действия, предпринятые Азербайджаном 12 июля против Армении.
Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Twitter написал депутат, генеральный секретарь Национальной прогрессивной партии Гватемалы Мануэль Конде Орелян.
“Большинство депутатов Конгресса Гватемалы осуждают военные действия, предпринятые Азербайджаном 12 июля против Армении, требуют немедленного прекращения наступательных и угрожающих действий и призывают достичь мира посредством диалога”, - написал Орелян.