Աջակցության համար սխալ տվյալներ ներկայացրած քաղաքացիներին ևս մեկ հնարավորություն կտրվի
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Կորոնավիրուսի տնտեսական հետևանքների չեզոքացման 20-րդ և 22-րդ միջոցառումներով նախատեսված աջակցության համար դիմած և սխալ տվյալներ ներկայացրած քաղաքացիներին հնարավորություն կտրվի ևս մեկ անգամ դիմելու: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունից։
«Դիմումի մշակման արդյունքում հնարավոր է մերժում, եթե քաղաքացին ներկայացրել է վճարային  քարտի տվյալներ, որը պատկանում է այլ անձի, եթե վճարային քարտի համարը սխալ է կամ, եթե վճարային քարտը գործող չէ։
Նշված հանգամանքներից որևէ մեկի առկայության դեպքում՝ դրամական աջակցության գումարը չի կարող փոխանցվել։
Միջոցառումներով սահմանված դրամական աջակցությունից օգտվելու համար անհրաժեշտ է dimum.ssa.am կայքի միջոցով ներկայացնել նոր էլեկտրոնային դիմումում՝ լրացնելով բացառապես դիմող քաղաքացու քարտային հաշվին վերաբերող ճիշտ տվյալներ։
Նշենք, որ մինչև սխալ տվյալներով լրացված դիմումի մերժման մասին հաղորդագրություն ստանալը հնարավոր չէ մուտքագրել ճշտված տվյալներով երկրորդ դիմում, ուստի անհրաժեշտ է սպասել առաջին դիմումի մերժման մասին ծանուծցմանը»,- ասված է նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ:

Гражданам, представившим неверные данные для получения содействия, предоставится новая возможность
Гражданам, обратившимся для получения содействия, предусмотренного 20-м и 22-м мероприятиями по нейтрализации экономических последствий эпидемии коронавируса, и представившим неверные данные, будет предоставлена еще одна возможность. Об этом «Арменпресс» сообщили в Министерстве труда и социальных вопросов Армении.
“В результате обработки заявления возможен был отказ, в случае если гражданин представил данные платежной карты, принадлежащей другому лицу, если номер платежной карты был ошибочен или если платежная карта не действует.
При наличии одного из указанных обстоятельств сумма денежного содействия не могла быть перечислена.
Для получения денежного содействия, предусмотренного 20-м и 22-м мероприятиями, необходимо на сайт dimum.ssa.am в новом электронном заявлении представить правильные данные, касающиеся исключительно карточного счета заявителя.
Отметим, что до получения сообщения об отклонении заявления, заполненного неверными данными, невозможно ввести второе заявление с уточненными данными, поэтому необходимо дождаться ознакомления с отклонением первого заявления”, - говорится в сообщении министерства.