Արցախում ընտրություններին մասնակցել է ամենատարեց ընտրողը` 111-ամյա Արևհատ տատիկը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախում նախահագական ընտրությունների երկրորդ փուլի քվեարկությանը մասնակցած ամենատարեց ընտրողը` 111 տարեկան Արևհատ տատիկը վստահ է` ամեն ինչ լավ է լինելու։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին Արևհատ տատիկը հայտնել է քվեարկությունից հետո տված հարցազրույցում, որի տեսանյութը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում հրապարակել է Արցախի նախագահի թեկնածու Արայիկ Հարությունյանի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը։
«Քիչ առաջ քվեարկությանը մասնակցեց Արցախի ամենատարեց ընտրողը՝ 111 տարեկան Արևհատ տատին: Նա բնակվում է Մարտունու շրջանի Թաղավարդ գյուղում: Հարազատների փոխանցմամբ՝ ինչքան փորձել են համոզել, որ, համավարակի վտանգով պայմանավորված, ընտրատեղամաս չգնա, տատին ոչ միայն չի ենթարկվել, այլև ասել է. «Հանգիստ եղեք, ես մյուս քվեարկությանն էլ եմ մասնակցելու»»,- գրել է Պողոսյանը։
111-ամյա ընտրողը լրագրողի հարցին պատասխանելով՝ նշում է, որ ճիշտ ընտրություն է կատարել, և, որ ամեն ինչ լավ է լինելու։

Despite coronavirus fears, oldest voter in Artsakh casts her vote at age of 111
YEREVAN, APRIL 14, ARMENPRESS. The oldest voter in Artsakh has cast her ballot at the age of 111 in the second round of the presidential election.
Presidential candidate Arayik Harutyunyan’s spokesperson Vahram Poghosyan shared a video online showing the woman at the polling station. He said the voter is a resident of the Taghavard village of Martuni region.
“According to her family, as much as they tried to persuade her to stay home due to the danger of the pandemic, not only didn’t the woman disobey the advises, she went on to say that “I will vote in the next election also””, Poghosyan said on social media.
The voter, who only revealed her first name Arevhat, told a reporter that she has made the right choice in the vote and that everything will be alright.
282 polling stations, including 1 in Yerevan for citizens of Artsakh, were opened as of 08:00, April 14.