Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է Իտալիայի Սենատի նախագահի հետ
ՀՌՈՄ, 21 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հռոմում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է Իտալիայի Սենատի նախագահ Մարիա Էլիզաբետա Կազելատիին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` հայկական կողմից հանդիպման մասնակցում են ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը, Էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Խաչատրյանը, Իտալիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վիկտորիա Բաղդասարյանը, ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Կարապետյանը, ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի արտաքին կապերի վարչության պետ Ծովինար Համբարձումյանը:
Հաջորդ օրը` նոյեմբերի 22-ին, Նիկոլ Փաշինյանը կայցելի Իտալիայի արտաքին գործերի և միջազգային համագործակցության և տնտեսական զարգացման նախարարություններին կից Իտալիայի արտաքին ինստիտուտ(ICE), որտեղ կհանդիպի ICE նախագահ Կառլո Ֆեռռոյի հետ:
Նախատեսվում է, որ վարչապետը հարցազրույց կտա  իտալական «Corriere della Sera» օրաթերթին:
Այնուհետև Նիկոլ Փաշինյանը և տիկին Աննա Հակոբյանը կմեկնեն Հռոմի Սուրբ Նիկողայոս հայ կոթողիկե եկեղեցի և Լևոնյան վարժարան, որտեղ նրանց կդիմավորեն Հայաստանի,Վրաստանի, Ռուսաստանի և Արևելյան Եվրոպայի հայ կաթողիկեների առաջնորդ Տեր Ռաֆայել Արքեպիսկոպոս Մինասյանը և Գերապայծառ Հայր Նարեկ վարդապետ Նամոյանը:
ՀՀ վարչապետը այցելելու է նաև Կիջի պալատ, որտեղ առանձնազրույց է ունենալու Իտալիայի Հանրապետության նախարարների խորհրդի նախագահ Ջուզեպպե Կոնտեի հետ:
ՀՀ վարչապետի պաշտոնական այցը Իտալիա մեկնարկել է նոյեմբերի 20-ին՝ Վենետիկից: Այնուհետև Փաշինյանը մեկնել էր Միլան, որտեղ ունեցել էր մի շարք հանդիպումներ:

Никол Пашинян проводит встречу с председателем Сената Италии
Премьер-министр Армении Никол Пашинян проводит встречу с председателем Сената Италии Марией Элизабеттой Казеллати. Как сообщает Арменпресс, во встрече принимают участие министр иностранных дел Зограб Мнацаканян, министр экономики Тигран Хачатрян, Чрезвычайный и Полномочный посол Армении в Италии Виктория Багдасарян, пресс-секретарь премьер-министра Владимир Карапетян, начальник управления внешних связей аппарата премьер-министра Цовинар Амбарцумян.
22 ноября Никол Пашинян посетит Институт внешней торговли Италии, где проведет встречу с председателем структуры Карло Феро.
Ожидается, что премьер-министр даст интервью итальянской ежедневной газете «Corriere della Sera».
После этого Никол Пашинян и г-жа Анна Акопян отправятся в армянскую католическую церковь Святого Николая в Риме и семинарию Левонян, где их встретят глава армянских католиков Армении, Грузии, России и Восточной Европы архиепископ Рафаэль Минасян и ректор духовной семинарии Левонян святейший Нарек Намоян.
Премьер-министр Армении также посетит Дворец Киджи, где проведет встречу тет-а-тет с председателем Совета министров Итальянской Республики Джузеппе Конте.
Официальный визит премьер-министра Армении в Италию начался 20 ноября с Венеции. Затем Пашинян отправился в Милан, где провел ряд встреч.