ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կենտրոնական բանկի հրապարակած փոխարժեքների համաձայն` հուլիսի 28-ին ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն աճել է 0.64 դրամով` կազմելով 478.54 դրամ: Եվրոյի փոխարժեքը նվազել է 0.10 դրամով և կազմել 529.17 դրամ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կենտրոնական բանկի մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, ՌԴ ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.05 դրամով և կազմել 7.98 դրամ։ Բրիտանական ֆունտի փոխարժեքն աճել է 5.54 դրամով և կազմել 747.10 դրամ:
Թանկարժեք մետաղների համար սահմանված գներով՝ ոսկու մեկ գրամի գինը հուլիսի 28-ին կազմել է 16 հազար 923.96 դրամ,  արծաթի գինը՝ 226.01 դրամ, պլատինի գինը՝ 15 հազար  16.17 դրամ:

YEREVAN, JULY 28, ARMENPRESS. According to the exchange rates published by the Central bank of Armenia, the USD went up by 0.64 AMD forming 478.54 AMD on July 28.
The euro went down by 0.10 forming 529.17 AMD. The Public Relations Department of the Central Bank of the Republic of Armenia informed Armenpress that the Russian ruble went down for 0.05 AMD forming 7.98 AMD. The British pound went up for 5.54 AMD forming 747.10 AMD.
The prices for precious metals, set on June 28 are as follows: the price for gold per gram is 16 thousand 923.96 AMD, silver -  226.01 AMD, platinum – 15 thousand 16.17 AMD.