ԼՐԱՑՎԱԾ/Տավուշի ուղղությամբ հակառակորդի կրակոցներից հայկական կողմը զոհեր ու վիրավորներ չունի. ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական ստորաբաժանումները հուլիսի 25-ի լույս 26-ի գիշերը կրակել են ՀՀ Տավուշի մարզի սահմանամերձ Մովսես, Այգեպար, Ներքին Կարմիրաղբյուր գյուղերի ուղղությամբ: ՀՀ պաշտպանության նախարարիմամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանի խոսքերով՝ հայկական կողմն արձագանքել է, երբ սկսել են կրակել կանոնավոր: «Բարեբախտաբար, հայկական կողմը զոհեր ու վիրավորներ չունի, հակառակորդն ունի վիրավորներ, որոնց մասին ոչինչ ասել չենք կարող»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ լրագրողների հետ զրույցում ասել է Հովհաննիսյանը:
Հարցին ի պատասխան, թե քանի ժամ է տևել կրակահերթը, Արծրուն Հովհաննսիյանը նշեց, որ կրակոցները եղել են տարբեր ուղղություններով: «Մոտ 2-3 ժամվա կտրվածքով տարբեր հատվածներում կրակել են: Երբեմն իրենք անկանոն են կրակում, մենք չենք պատասխանում, երբ սաստիկ են կրակում, պատասպանում ենք»,- նշեց ՊՆ մամուլի խոսնակը:
Այն դիտարկմանը, որ սահմանամերձ գյուղերի բնակիչները կարծում են, որ հակառակորդին կլռեցնի ավելի վաղ և ուժգին պատասխանը, Արծրուն Հավհաննիսյանն ի պատասխան ասաց. «Հասկանում եմ` դա էլ բնակչի էմոցիոնալ մոտեցումն է, եթե մենք անհրաժեշտություն համարենք այդպես անել, կանենք: Ի վերջո կան ռազմական չափորոշիչներ, մոտեցումներ, որ պետք է ճիշտ պահին, ճիշտ տեղում, նվազագույն  ուժերով առավել արդյունավետությամբ գործել»:
ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղարը նաև հավելել է, որ հաշվի առնելով բերքահավաքի շրջանը՝ հակառակորդի ակտիվացումը սեզոնային բնույթ է կրում:

Armenian side suffers no casualties due to Azerbaijani shooting in direction of Tavush
YEREVAN, JULY 26, ARMENPRESS. The Azerbaijani divisions opened fire in the direction of Movses, Aygepar, and Inner Karmiraghbyur border villages of Armenia’s Tavush Province in the night of July 25-26. According to the Press Secretary of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia Artzrun Hovhannisyan, the Armenian side responded, when the fire became regular. As reports “Armenpress”, in a conversation with the journalists Artzrun Hovhannisyan stated: “Fortunately, the Armenian side suffered no casualties or injured, while the rival was injured, about which we can’t say anything.”
Responding the question how long the fire lasted, Artzrun Hovhannisyan stated that the rival fired in different directions. Among other things, the Press Secretary of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia Artzrun Hovhannisyan underscored: “They fired in different parts for about 2-3 hours. We do not respond, when they sometimes fire irregularly; we respond, when shooting becomes intense.”