ევროკავშირის მიერ სომხეთისთვის 270 მილიონი ევროს დახმარების პროექტი დასრულების ფაზაშია
ერევანი, 5 ნოემბერი, არმენპრესი. ევროკავშირი გეგმავს სომხეთს 270 მილიონი ევროს დახმარება გაუწიოს „გამძლეობის და ზრდის“ პროგრამის ფარგლებში.
„არმენპრესის“ ინფორმაციით, , ამის შესახებ სომხეთის საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილე პარუირ ჰოვჰანისიანმა პარლამენტის მუდმივმოქმედი კომიტეტების ერთობლივ სხდომაზე, 2025 წლის სახელმწიფო ბიუჯეტის შესახებ კანონის პროექტის წინასწარი განხილვის დროს განაცხადა.
„გამძლეობის და ზრდის პროგრამის ფარგლებში სომხეთს 270 მილიონი ევროს დახმარება მიეწოდება. პროგრამა 4 წლის განმავლობაში გაგრძელდება. პროექტი დასრულების ფაზაშია“, - აღნიშნა ჰოვჰანისიანმა.

Проект оказания помощи ЕС Армении в размере 270 миллионов евро находится на стадии завершения
В рамках программы “Устойчивость и рост” Евросоюз планирует предоставить Армении помощь в размере 270 миллионов евро.
Как передает Арменпресс, об этом сообщил заместитель министра иностранных дел РА Паруйр Ованнисян на совместном заседании постоянных комиссий НС в ходе предварительного обсуждения проекта Закона о госбюджете на 2025 год.
“В рамках программы “Устойчивость и рост” планируется оказать Армении помощь в размере 270 миллионов евро. Проект находится на стадии завершения”, - сказал Ованнисян.