Հայաստանի Հանրապետության հակակոռուպցիոն կոմիտեն հայտնել է, որ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության անդամը կուսակցության օգտին քվեարկելու պայմանով մի խումբ ընտրողների տվել է ընտրակաշառք: Կոմիտեն հրապարակել է նաև ձայնագրություններ։
«ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի և ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության Շիրակի մարզային վարչության ծառայողների կողմից իրականացված միջոցառումների արդյունքում Հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթով փաստական տվյալներ են ստացվել այն մասին, որ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության անդամ, պատգամավորի թեկնածու հանդիսացող և նույն կուսակցության անունից հանդես եկող անձը կուսակցության օգտին քվեարկելու, ինչպես նաև ընտրակաշառքի դիմաց հիշյալ կուսակցության ընտրելու պատրաստակամ անձանց հավաքագրելու պայմանով մի շարք ընտրողների տվել է ընտրակաշառք»,– «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշված է Կոմիտեի տարածած հաղորդագրության մեջ։
Դեպքի առթիվ ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթով հարուցվել են հանրային քրեական հետապնդումներ, ձերբակալվել են անձինք, կատարվել են խուզարկություններ և վարութային այլ գործողություններ:

Антикоррупционный комитет Армении сообщил, что член партии «Процветающая Армения» (ППА) дал взятки группе избирателей при условии голосования в пользу этой партии. Комитет также опубликовал аудиозаписи.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе ведомства, в рамках уголовного производства были получены фактические данные о том, что член партии «Процветающая Армения», являющийся кандидатом в депутаты и выступающий от имени указанной партии, дал предвыборные взятки ряду избирателей при условии их голосования за партию, а также за сбор лиц, готовых проголосовать за данную партию в обмен на избирательную взятку.
По данному факту в рамках уголовного производства возбуждено публичное уголовное преследование, задержаны лица, проведены обыски и другие процессуальные действия.