Անտառային հրդեհն ավելի քան 100 տուն Է վնասել Չիլիի Վալպարասիո քաղաքում
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Անտառային հրդեհն ավելի քան 100 տուն Է վնասել կամ ոչնչացրել Չիլիի Վալպարասիո քաղաքի արվարձանում: Այդ մասին հայտնել Է արտակարգ իրավիճակների ազգային վարչության տնօրեն Ռիկարդո Տորոն, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Նախնական տվյալներով՝ վնաս Է հասցվել հարյուրից ավելի տների, 95 հազար տուն մնացել Է առանց Էլեկտրականության»,- ասել Է նա դեկտեմբերի 24-ին կայացած մամուլի ասուլիսում, որը հեռարձակվել Է Twitter-ում: Հրշեջներին առայժմ չի հաջողվել հսկողության տակ առնել հրդեհը: Տուժած շրջանի եւ հարեւան բնակավայրերի բնակիչները տարհանված են: Իշխանությունները չեն բացառում, որ բռնկումը տեղի Է ունեցել հրկիզման հետեւանքով, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Лесной пожар уничтожил или повредил более 100 домов в чилийском городе Вальпараисо
Более 100 домов были повреждены или уничтожены лесным пожаром, охватившим окраины чилийского города Вальпараисо. Об этом сообщил во вторник директор национального управления по чрезвычайным ситуациям Рикардо Торо.
"По предварительным данным, ущерб нанесен более 100 домам, 95 тыс.домов остались без электричества", - сказал он на пресс-конференции, которая транслировалась в Twitter,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Пожарным пока не удалось взять пожар под контроль. Жители пострадавшего и соседних районов эвакуированы. Власти не исключают, что возгорание стало результатом поджога.