Պուտինը ՀԱՊԿ-ի երկրների ղեկավարներին հրավիրել Է 2020 թվականի Հաղթանակի զորահանդեսին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ճիշտ Է համարել 2020 թվականի մայիսի 9-ի Հաղթանակի զորահանդեսին մասնակցելու համար ՀԱՊԿ-ի բոլոր երկրների զինծառայողներին հրավիրելու գաղափարը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Կազմակերպության անդամ պետությունների ղեկավարներին սպասում ենք Մոսկվայում 2020 թվականի մայիսի 9-ի հանդիսություններին եւ երախտապարտ ենք այն գաղափարին աջակցելու համար, որ ՀԱՊԿ-ի բոլոր երկրների զորակազմերը մասնակցեն Հաղթանակի զորահանդեսին Կարմիր հրապարակում»,-հայտարարել Է Պուտինը ՀԱՊԿ-ի Հավաքական անվտանգության խորհրդի ընդլայնված կազմով լիագումար նիստում:
Պուտինն ընդգծել Է, որ հատուկ նշանակություն Է տալիս այն բանին, որ ՀԱՊԿ-ի երկրներն այսուհետեւ Էլ միասնական դիրքերից հանդես կգան ֆաշիզմի ջախջախման գործում Խորհրդային Միության ժողովուրդների վճռորոշ դերի վերաբերյալ օբյեկտիվ տեղեկատվության տարածման հարցերում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Putin invites heads of CSTO member states to attend 2020 Victory Day Parade in Moscow
YEREVAN, NOVEMBER 28, ARMENPRESS. Russian President Vladimir Putin has endorsed the idea of inviting military from all member-states of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) to take part in the Victory Day Parade on May 9, 2020, reports TASS.
“We expect leaders of the organization’s member-states to attend festive events in Moscow on May 9, 2020 and we are thankful for supporting the idea that military contingents from all CSTO countries should take part in the Victory Day Parade on Red Square”, Putin told a plenary meeting of the CSTO Collective Security Council.
Putin emphasized that the CSTO countries should share stance that it’s vital to provide unbiased information on the crucial role of the Soviet Union’s nations in defeating Nazi Germany.
The session of the CSTO Collective Security Council kicked off today in Bishkek, the capital of Kyrgyzstan, chaired by Kyrgyz President Sooronbay Jeenbekov.