Պուտինը ՀԱՊԿ-ի երկրների ղեկավարներին հրավիրել Է 2020 թվականի Հաղթանակի զորահանդեսին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ճիշտ Է համարել 2020 թվականի մայիսի 9-ի Հաղթանակի զորահանդեսին մասնակցելու համար ՀԱՊԿ-ի բոլոր երկրների զինծառայողներին հրավիրելու գաղափարը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Կազմակերպության անդամ պետությունների ղեկավարներին սպասում ենք Մոսկվայում 2020 թվականի մայիսի 9-ի հանդիսություններին եւ երախտապարտ ենք այն գաղափարին աջակցելու համար, որ ՀԱՊԿ-ի բոլոր երկրների զորակազմերը մասնակցեն Հաղթանակի զորահանդեսին Կարմիր հրապարակում»,-հայտարարել Է Պուտինը ՀԱՊԿ-ի Հավաքական անվտանգության խորհրդի ընդլայնված կազմով լիագումար նիստում:
Պուտինն ընդգծել Է, որ հատուկ նշանակություն Է տալիս այն բանին, որ ՀԱՊԿ-ի երկրներն այսուհետեւ Էլ միասնական դիրքերից հանդես կգան ֆաշիզմի ջախջախման գործում Խորհրդային Միության ժողովուրդների վճռորոշ դերի վերաբերյալ օբյեկտիվ տեղեկատվության տարածման հարցերում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Путин пригласил лидеров стран ОДКБ на Парад Победы в 2020 году
Президент РФ Владимир Путин считает правильной идею пригласить для участия Параде Победы 9 мая 2020 года военнослужащих из всей стран ОДКБ.
"Ждем лидеров государств - членов Организации на торжествах в Москве 9 мая 2020 года и признательны за поддержку идеи о том, чтобы военные контингенты всех стран ОДКБ приняли участие в Параде Победы на Красной площади", - заявил Путин на пленарном заседании Совета коллективной безопасности (СКБ) ОДКБ в расширенном составе,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Глава российского государства добавил, что подробный план, предусматривающий проведение мемориальных, социальных и культурных мероприятий во всех странах ОДКБ, уже согласован. Путин подчеркнул, что придает особое внимание тому, чтобы страны Организации и далее выступали с единых позиций в вопросах распространения объективной информации о решающей роли народов Советского Союза в разгроме фашизма.
"В этом месяце профильный комитет Генассамблеи ООН одобрил российский проект резолюции по борьбе с героизацией нацизма, "за" проголосовало 121 государство, - напомнил Путин. - Хотел бы выразить признательность всем участникам ОДКБ, которые не только солидарно поддержали резолюцию, но и стали ее соавторами".