«Դեղին բաճկոնավորների» բողոքի ցույցի հետ կապված Փարիզում անվտանգության միջոցառումները խստացվել են
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փարիզի իշխանությունները հավելյալ անվտանգության միջոցառումներ են ձեռնարկել՝ կապված «դեղին բաճկոնավորների» սպասվող բողոքի ցույցի հետ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ՏԱՍՍ գործակալությունը տեղեկացնում է, որ ոստիկանության ծառայողները հերթապահություն են սահմանել քաղաքի գլխավոր փողոցներում:
Տարածված հաղորդագրության համաձայն նախատեսված բողոքի ակցիաներն արտոնված չեն: Հատկապես ուժեղացված հսկողություն է սահմանված այն հատվածներում, որտեղ պետական կառույցների շենքերն են:
Նախորդ շաբաթ Ֆրանսիայի ամբողջ տարածքով նոր թափով «դեղին բաճկոնավորների» բողոքի ալիք բարձրացավ: Ընդհանուր առմամբ բողոքի ակցիայի մասնակիցների թիվը 28 հազարից ավելին էր, որից 4 հազար 700-ը՝ Փարիզում: Մայրաքաղաքում ակցիաներն ուղեկցվել են անկարգություններով:
2018 թվականի նոյեմբերի 17-ից սկսած ամեն շաբաթ Ֆրանսիայում խոշոր բողոքի ակցիաներ են իրականացվում: Սկզբում ակցիաներն ուղղված էին վառելիքի գների թանկացման դեմ, ներկայում առաջ են քաշվում ոչ միայն սոցիալ-տնտեսական հարցեր, այլև քաղաքական:

В Париже усилены меры безопасности в связи с протестами «желтых жилетов»
Власти Парижа приняли дополнительные меры безопасности в связи с предстоящим протестом «желтых курток».
Как передает Арменпресс,агентство ТАСС сообщает, что сотрудники милиции дежурят на главных улицах города.
Согласно сообщениям, протесты несанкционированные. Особо усиленный контроль устанавливается в местах расположения общественных зданий.
На прошлой неделе во Франции вспыхнула новая волна протестов "желтых жилетов". В общей сложности вышли более 28 000 протестующих, из которых 4700 были в Париже. Протесты в столице сопровождались беспорядками.
С 17 ноября 2018 года во Франции проходят крупные протесты каждую неделю. Первоначально действия были направлены на повышение цен на топливо, а сейчас поднимаются не только социально-экономические, но и политические вопросы.