Air Arabia ընկերությունը 14 մլրդ դոլար գումարի 120 Airbus A320 գնելու պարտավորագիր Է ստորագրել
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արաբական Միացյալ Էմիրությունների Air Arabia լոուքոսթեր-ավիաընկերությունը Airbus կորպորացիայի հետ 14 մլրդ դոլար գումարի A320 120 ինքնաթիռների ձեռքբերման պարտավորագիր Է ստորագրել:
Այդ մասին նոյեմբերի 18-ին հայտնել Է ավիափոխադրողի ղեկավար Ադել ալ Ալին: «Նախատեսված Է, որ առաջին ինքնաթիռներն ավիաընկերությանը կմատակարարվեն 2024 թվականին»,-Էմիրությունների ընկերության ղեկավարի խոսքը մեջբերել Է Agence France-Presse-ը: Հայտարարությունը Air Arabia-ի նախագահ-գլխավոր տնօրենի կողմից լրագրողներին արվել Է Դուբայում ընթացող Dubai Airshow 2019 ավիասալոնում: Ավելի վաղ ԱՄԷ-ի Emirates ավիաընկերության ղեկավար Ահմեդ բեն Սայիդ ալ-Մաքթումը հայտնել Է 16 մլրդ դոլարով Airbus A350-900 50 ինքնաթիռների գնման մասին, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Эмиратский лоукостер Air Arabia подписал контракт на покупку 120 Airbus A320 за $14 млрд
Авиакомпания-лоукостер из Объединенных Арабских Эмиратов (ОАЭ) Air Arabia подписала с корпорацией Airbus контракт на приобретение 120 самолетов A320 за $14 млрд. Как передает Арменпресс, об этом сообщила в понедельник глава авиаперевозчика Адель аль-Али.
"Предусмотрено, что первые самолеты будут поставлены компании в 2024 году", - цитирует главу эмиратской компанииAgence France-Presse. Заявление было сделано президентом-генеральный директором Air Arabia журналистам на проходящем в Дубае международном авиасалоне Dubai Airshow 2019.
Ранее глава авиакомпании из ОАЭ Emirates шейх Ахмед бен Саид Аль Мактум сообщил о закупке 50 самолетов Airbus А350-900 за $16 млрд.