Իսրայելը Գազայում հարված Է հասցրել «Իսլամական ջիհադ» խմբավորման հրամանատարին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իսրայելի պաշտպանության բանակը նոյեմբերի լույս 12-ի գիշերը Գազայի հատվածում հարված Է հասցրել պաղեստինյան «Իսլամական ջիհադ» արմատական խմբավորման հրամանատարին: Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին հաղորդել Է հրեական պետության վարչապետ Բենիամին Նաթանյահուի դիվանատունը:
«Գիշերը Գազայում հարված Է հասցվել «Իսլամական ջիհադի» ավագ հրամանատար Բահա Աբու ալ Աթային: Նա պատասխանատու Է բազմաթիվ ահաբեկչական գործողությունների եւ վերջին ամիսներին Իսրայելի տարածքի հրթիռակոծումների համար եւ պատրաստում Էր նոր հարձակումներ: Բանակի գործողությունները հանձնարարվել Էին Իսրայելի Գլխավոր շտաբի պետի եւ Ընդհանուր անվտանգության ծառայության տնօրենի (ՇԱԲԱՔ, հակահետախուզություն) կողմից եւ հավանության արժանացել վարչապետի եւ պաշտպանության նախարարի կողմից այն բանից հետո, երբ դրանք ներկայացվել Էին եւ հաստատվել Իսրայելի անվտանգության կաբիենտի կողմից»,- ասված Է Նաթանյահուի դիվանատան հայտարարության մեջ:
Իսրայելի Kan պետական ռադիոկայանը, վկայակոչելով պաղեստինյան աղբյուրներ, հաղորդել Է, որ ալ Աթան Գազայի հատվածում իրականացված գիշերային գրոհի հետեւանքով սպանվել Է, եւս երեք հոգի վիրավորվել Է, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Израиль нанес удар по командиру группировки "Исламский джихад" в Газе
Армия обороны Израиля нанесла в ночь на вторник удар по командиру радикальной палестинской группировки "Исламский джихад" в секторе Газа. Об этом сообщила канцелярия премьер-министра еврейского государства Биньямина Нетаньяху.
"Ночью в Газе был нанесен удар по старшему командиру "Исламского джихада" Бахе Абу аль-Ате. Он ответственен за множество терактов и ракетных обстрелов территории Израиля в последние месяцы и готовил новые нападения. Действия армии были рекомендованы начальником Генерального штаба и директором Службы общей безопасности Израиля [ШАБАК, контрразведка]и одобрены премьер-министром и министром обороны после того, как они были представлены и утверждены кабинетом безопасности Израиля", - говорится в заявлении канцелярии Нетаньяху,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Государственное радио ИзраиляKanсообщает со ссылкой на палестинские источники, что аль-Ата в результате ночной атаки в секторе Газа был убит, еще три человека получили ранения.