«Ջոկերը» ռեկորդային թվով «Օսկար»-ների Է հավակնելու
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Warner Bros. ստուդիայի ներկայացուցիչները հայտարարել են, որ կցանկանային «Ջոկեր» կինոնկարը տեսնել Ամերիկյան կինոակադեմիայի 16 անվանակարգերի դափնեկիրների թվում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, գրել Է Comic Book-ը:
Նրանց կարծիքով, ֆիլմն արժանի Է, որ մյուս կինոժապավենների հետ մրցակցի լավագույնի կոչման համար: Նաեւ նրանք նշել են մի շարք կատեգորիաներ, որոնք գնահատում են սցենարը, մոնտաժը, սաունդթրեքը, ռեժիսորական աշխատանքը, վիզուալ Էֆեկտները եւ այլն:
Տարվա տղամարդու դերի համար մրցանակն առաջարկել են շնորհել Հոակին Ֆենիքսին, իսկ երկրորդ պլանի դերի համար «Օսկարը» հանձնել Ռոբերտ դե Նիրոյին, հաղորդել Է Life-ը:

"Джокер" будет претендовать на рекордное количество "Оскаров"
Представители студии Warner Bros. заявили, что хотели бы увидеть картину "Джокер" среди лауреатов 16 номинаций Американской киноакадемии.Как передает Арменпресс, об этом пишет порталComic Book.
По их мнению, фильм достоин того, чтобы посостязаться с другими кинолентами за звание лучшего. Также они отметили ряд категорий, учитывающих сценарий, монтаж, саундтрек, режиссёрскую работу, визуальные эффекты и другие.
Премию за мужскую роль года предложили присудить Хоакину Фениксу, а "Оскар" за роль второго плана вручить Роберту де Ниро.