ՀՀ ԱԺ նախագահը Ստրասբուրգում հանդիպել է Վենետիկի հանձնաժողովի նախագահի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հոկտեմբերի 25-ին Եվրոպայի խորհրդի անդամ պետությունների խորհրդարանների նախագահների համաժողովի շրջանակում հանդիպել է Ժողովրդավարություն իրավունքի միջոցով Եվրոպական հանձնաժողովի (Վենետիկի հանձնաժողով) նախագահ Ջիանի Բուքիքիոյի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ Ազգային ժողովի հասարակայնության հետ կապերի և հաղորդակցության վարչությունից, հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են Հայաստանում ընթացող դատաիրավական բարեփոխումների ընթացքին, ինչպես նաեւ քննարկել են Ընտրական օրենսգրքի եւ Կուսակցությունների մասին օրենքների բարեփոխման գործընթացը:

Armenia Speaker of Parliament, Venice Commission President meet in Strasbourg
YEREVAN, OCTOBER 28, ARMENPRESS. Speaker of Parliament of Armenia Ararat Mirzoyan had a meeting with Venice Commission President Gianni Buquicchio on October 25 on the sidelines of the Conference of Speakers of Parliament of Council of Europe Member States in Strasbourg.
The parliament’s press service said in a news release that during the meeting the sides addressed the process of the ongoing Armenian judiciary reforms, and also discussed the reforms process of the Electoral Code and the Law on Political Parties.