ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ Կրասնոյարսկի երկրամասում տեղի ունեցած ողբերգական պատահարի կապակցությամբ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Խոր ցավով տեղեկացա Կրասնոյարսկի երկրամասում ամբարտակի փլուզման հետևանքով մարդկանց մահվան ողբերգական լուրի մասին:
Հայ ժողովրդի և անձամբ իմ անունից խնդրում եմ փոխանցել անկեղծ ցավակցություններ և աջակցության խոսքեր զոհերի ընտանիքներին և հարազատներին, իսկ բոլոր տուժածներին մաղթում եմ արագ ապաքինում»:

PM Pashinyan offers condolences to Putin over dam collapse in Krasnoyarsk Krai
YEREVAN, OCTOBER 21, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan has addressed a telegram offering condolences to Russian President Vladimir Putin regarding the tragic incident that took place in the Krasnoyarsk Krai.
“It was with deep pain that I learnt about the tragic news of the fatalities as a result of the dam collapse in the Krasnoyarsk Krai.
On behalf of the Armenian people, please convey my sincere condolences and words of support to the families and friends of the victims, and I wish speedy recovery to all the injured,” the Armenian PM said in the cable.