Արայիկ Հարությունյանը շնորհավորել է ուսուցիչներին մասնագիտական տոնի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուսուցչի օրվա կապակցությամբ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ուղերձում ասվում է.
Շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի՝ «Ուսուցչի օրվա» կապակցությամբ:
Դժվար ու պատասխանատու գործի նվիրյալներ եք դուք, և այս գեղեցիկ տոնը լավագույն առիթն է ձեզ գնահատանքի, երախտագիտության և բարեմաղթանքի խոսքեր հղելու:
Ձեր ձեռքերում է արժանապատիվ և իրավատեր քաղաքացի կրթելու կարևոր առաքելությունը։ Ուսուցիչն այն մարդն է, ով սովորեցնում է չվհատվել դժվարություններից, երազանք կառուցել և գնալ դրա ետևից, հավատալ ու հաղթել:
Վստահ եմ, որ սերունդներ կրթելու պատասխանատու գործը դուք կատարում եք առանձնակի սիրով ու նվիրումով: Գիտելիքները, որ տալիս եք ձեր սաներին, նրանցից յուրաքանչյուրի՝ որպես անհատի ձևավորման ու կայացման հիմնաքարն է:
Կրկին շնորհավորելով մասնագիտական տոնի կապակցությամբ՝ ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել ձեր կատարած գործի համար, մաղթել նորանոր հաջողություններ և ձեռքբերումներ ձեր կարևոր աշխատանքում»:

Араик Арутюнян поздравил учителей с профессиональным праздником
Министр образования,науки,культуры и спорта Араик Арутюнян направил поздравительное послание по случаю Дня учителя.
Как передает Арменпресс, в сообщении говорится:
«Дорогие учителя,
поздравляю вас по случаю профессионального праздника - Дня учителя.
Вы – радетели трудной и ответственной миссии,и этот прекрасный праздник - лучшийповод посвятить вам словапризнательности,благодарности и наилучших пожеланий.
Вваших руках - важная миссия воспитания достойного и полноправного гражданина.Учитель - это человек,который учит не отчаиваться и не сдаваться перед трудностями,строить мечту иидти за ней,верить и выигрывать.
Я уверен,что вы с особой любовью и преданностью выполняете ответственную задачу воспитания поколений.Знания,которые вы даете своим воспитанникам – это камень, заложенный в фундамент формирования и развития каждой личности.
Еще раз поздравляя вас с профессиональным праздником, я хотел бы поблагодарить вас за вашу работу,пожелать вам новых успехов и новых достижений в вашей важной работе».