Նոր «Տերմինատորի» ռեժիսորը չի պատրաստվում փոխել Շվարցենեգերի տարիքը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Տերմինատոր. մութ ճակատագրեր» ֆիլմի ռեժիսոր Թիմ Միլլերը պատմել Է, որ թվային տեխնոլոգիաներ չի օգտագործելու Առնոլդ Շվարցենեգերին երիտասարդացնելու համար: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Screen Rant-ը:
«Ես չԷի ցանկանում թվային Առնոլդ ստանալ, դա արդեն ստույգ Է,-հայտարարել Է Միլլերը… Մենք մեզ շատ լավ հաշիվ ենք տալիս, թե ինչ Է նշանակում հերոս լինել որոշակի տարիքում»,-նշել Է նա: Ռեժիսորը հավելել Է, որ 73 տարեկանում Շվարցենեգերն «արքայական» տեսք ունի, ինչը նրան տարբերում Է կուլտուրիստի սովորական կերպարից: Դերասանը ֆիլմում կխաղա T-800 ռոբոտի դերը, սակայն նրա հերոսի վերաբերյալ այլ մանրամասներ դեռեւս չկան:
Կինոնկարն ուշագրավ Է նաեւ նրանով, որ դրան մասնակցում Է Լինդա Համիլթոնը, որը կվերադառնա Սառա Քոնների իր կուլտային դերին:
Բացի այդ, «Մութ ճակատագրեր»-ում հանդիսականները կտեսնեն Էդվարդ Ֆեռլոնգին, որը «Դատաստանի օրը» կինոնկարում մարմնավորել Է Ջոն Քոններին: Նախագծին նրա մասնակցության աստիճանն առայժմ հայտնի չԷ: «Տերմինատոր. մութ ճակատագրեր» ֆիլմի սյուժեն կսկսվի այն պահից, որտեղ ավարտվում Է «Տերմինատոր 2. դատաստանի օրը»:
Նոր ֆիլմը սյուժեով կապված չի լինելու ֆրանշիզայի՝ «Դատաստանի օր»-ից հետո թողարկված մասերի եւ «Տերմինատոր. ճակատամարտ ապագայի համար» սերիալի հետ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Режиссер фильма "Терминатор: Темные судьбы"Тим Миллер рассказал, что не будет использовать цифровые технологии, чтобы омолодитьАрнольда Шварценеггера. Как передает Арменпресс, об этом сообщает порталScreen Rant.
"Я не хотел делать цифрового Арнольда, это уж точно, - заявил Миллер... Мы прекрасно отдаем себе отчет, что значит быть героем в определенном возрасте", - отметил он.Режиссер добавил, что в свои 73 года Шварценеггер выглядит "царственно", что отличает его от привычного образа культуриста. Актер исполнит в фильмероль робота T-800, однако никаких других деталей о его персонаже пока нет.
Картина примечательна еще и тем, что в нейпоучаствуетЛиндаГамильтон,которая вернется ксвоей культовой ролиСары Коннор.Кроме того, в"Темныхсудьбах" зрителиувидятЭдварда Ферлонга,сыгравшегов "Судном дне"Джона Коннора. Степень егоучастияв проекте поканеизвестна.
Сюжет "Терминатора: Темные судьбы"начнется с того места, где закончился "Терминатор 2: Судный день".Новый фильм не будет связан сюжетнос частями франшизы, которые выходили после "Судного дня", исериалом "Терминатор: Битва за будущее".Премьера фильма в России запланирована на 31октября.