Փաշինյանը Վանեցյանին աշխատանքից ազատելու միջնորդագիր է ստորագրել
ՎԱՆԱՁՈՐ, 16 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանին աշխատանքից ազատելու միջնորդագիր է ստորագրել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին Փաշինյանը հայտնեց հրավիրված մամուլի ասուլիսի ընթացքում:
«Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենին աշխատանքից ազատելու միջնորդագիրը ես ստորագրել եմ, և համապատասխան հրամանագիրը (ՀՀ նախագահի հրամանագիրը-խմբ.) մեկ-երկու օրվա ընթացքում կստորագրվի: Դա տեղի է ունեցել ԱԱԾ տնօրենի հետ փոխադարձ համաձայնությամբ, մի քանի քննարկումների արդյունքում: Պարոն Վանեցյանի հետագա գործունեության մի քանի սցենար ենք քննարկել»,- ասաց Փաշինյանը:
Վարչապետը նշեց, որ այս պահին Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Վանեցյանը կկենտրոնան Հայաստանի ազգային հավաքականին Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ դուրս բերելու խնդրի լուծման վրա:

Пашинян подписал ходатайство об увольнении Ванецяна
Премьер-министр Армении Никол Пашинян подписал ходатайство об освобождении от должности директора Службы национальной безопасности Артура Ванецяна. Как передает «Арменпресс», об этом Пашинян заявил на пресс-конференции.
“Я подписал ходатайство об увольнении директора Службы национальной безопасности и соответствующий указ (указ президенту РА - ред.) в течение одного - двух дней он будет подписан. Это произошло по обоюдному согласию с директором СНБ, в результате нескольких обсуждений. Мы обсудили несколько сценариев дальнейшей деятельности г-на Ванецяна”, - сказал Пашинян.
Премьер-министр отметил, что на данный момент президент Федерации футбола Армении Артур Ванецян сконцентрируется на решении проблемы выхода национальной сборной Армении в финал Чемпионата Европы.