Արման Բաբաջանյանը պատրաստվում է շարունակել գործունեությունը որպես անկախ պատգամավոր
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը լքելուց հետո պատրաստվում է իր գործունեությունը ծավալել՝ որպես անկախ պատգամավոր: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին սեպտեմբերի 10-ին խորհրդարանում տեղի ունեցած նիստի ընթացքում ասաց Բաբաջանյանը:
«Ես համոզված եմ, որ Նոր Հայաստանը կարիք ունի միանգամայն նոր քաղաքական համակարգի, մտքի ու նոր քաղաքականության: Ցավոք, ես այդ նոր քաղաքականությունը չեմ տեսնում հատկապես խորհրդարանական ուժերում: Մենք ունենք խորհրդարան, որը համարժեք չէ պետության ու հասարակության առջև ծառացած մարտահրավերներին ու խնդիրներին: Ես հետայսու արդեն անկախ պատգամավորի կարգավիճակով անելու եմ առավելագույնը՝ անհրաժեշտ ուժերին ու անհատներին համախմբելու, ու նրանց ներուժը Հայաստանի պետականությանն ու հայ ժողովրդին ծառայեցնելու համար»,- ասաց Բաբաջանյանը:
Ավելի վաղ ՀՀ Ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության անդամ Արման Բաբաջանյանը հայտնել էր, որ ցանկանում է լքել խմբակցությունը, սակայն պատգամավորական մանդատը վայր դնելու մասին որոշում դեռ չի կայացրել: «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը հայտարարել է, որ պատգամավորից մանդատի վերադարձ է ակնկալում:

Arman Babajanyan plans to continue tenure as independent lawmaker after quitting LHK faction
YEREVAN, SEPTEMBER 10, ARMENPRESS. Member of Parliament Arman Babajanyan says he plans to continue serving as lawmaker in an independent capacity after quitting the opposition Bright Armenia (LHK) faction.
“I am convinced that the new Armenia needs an entirely new political system, mind and new policy. Unfortunately I do not see this new policy especially in the parliamentary forces. We have a parliament which isn’t adequate to the challenges and problems facing the state and society. I will from now on do my utmost as an independent lawmaker to unite the necessary forces and individuals and to serve their potential for Armenia’s statehood and the Armenian people,” Babajanyan told lawmakers at a session today.
Earlier when Babajanyan announced his withdrawal from LHK he said he was still undecided whether or not he will continue being a lawmaker in an independent capacity, but LHK itself said they want the MP to return the mandate and quit parliament at all.