Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային հանդիպում է անցկացնում Արսեն Թորոսյանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային հանդիպում է անցկացնում ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի հետ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` հանդիպումն ուղիղ եթերով հեռարձակվում է վարչապետի «Ֆեյսբուք»-ի պաշտոնական էջով:
«Նախ և առաջ ուզում եմ, որ մեր քննարկումը սկսենք մինչև 18 տարեկանների առողջապահական խնդիրներից: Մենք ասել ենք, որ մինչև 18 տարեկան երեխաների հիվանդանոցային ծառայությունները վճարվելու են պետական բյուջեից»,- ասաց վարչապետը:
Արսեն Թորոսյանը նշեց, որ ծրագիրը մշակման փուլում է, և բազմաթիվ հարցեր կան, որոնք պետք է հստակեցվեն:
Նման ձևաչափով աշխատանքային քննարկումը երրորդն է: Նախկինում այսպիսի հանդիպումներ են անցկացվել Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանի և ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանի հետ:

YEREVAN, SEPTEMBER 2, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan is holding a working meeting with Minister of Healthcare Arsen Torosyan.
The meeting is broadcast live on the PM’s Facebook page.
“First of all I want that we start our discussion from the healthcare issues of children under 18. We have stated that hospital services for children aged under 18 will be covered from the state budget”, the PM said.
In turn the minister said this program is at the development stage, and many issues still need clarification.
This is already the third working discussion in such a format. Previously similar meetings were held with Mayor of Yerevan Hayk Marutyan and Minister of Education, science, culture and sport Arayik Harutyunyan.