Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային հանդիպում է անցկացնում Արսեն Թորոսյանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային հանդիպում է անցկացնում ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի հետ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` հանդիպումն ուղիղ եթերով հեռարձակվում է վարչապետի «Ֆեյսբուք»-ի պաշտոնական էջով:
«Նախ և առաջ ուզում եմ, որ մեր քննարկումը սկսենք մինչև 18 տարեկանների առողջապահական խնդիրներից: Մենք ասել ենք, որ մինչև 18 տարեկան երեխաների հիվանդանոցային ծառայությունները վճարվելու են պետական բյուջեից»,- ասաց վարչապետը:
Արսեն Թորոսյանը նշեց, որ ծրագիրը մշակման փուլում է, և բազմաթիվ հարցեր կան, որոնք պետք է հստակեցվեն:
Նման ձևաչափով աշխատանքային քննարկումը երրորդն է: Նախկինում այսպիսի հանդիպումներ են անցկացվել Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանի և ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանի հետ:

Никол Пашинян проводит рабочую встречу с Арсеном Торосяном
Премьер-министр Армении Никол Пашинян проводит рабочую встречу с министром здравоохранения Арсеном Торосяном.
Как передает «Арменпресс», встреча транслируется в прямом эфире на официальной странице премьера в Facebook.
“Прежде всего, хочу, чтобы наше обсуждение началось с проблем здравоохранения для детей до 18 лет. Мы сказали, что больничные услуги для детей до 18 лет будут выплачиваться из государственного бюджета”, - сказал премьер-министр.
Арсен Торосян отметил, что программа находится на стадии разработки, и есть множество вопросов, которые должны быть уточнены.
Ранее подобные встречи были проведены с мэром Еревана Айком Марутяном и министром образования, науки, культуры и спорта Араиком Арутюняном.