Խորհրդարանի ղեկավարը հանդիպումներ է ունեցել ԱՄՆ հայկական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցի շրջանակում Վաշինգտոնում հանդիպումներ է ունեցել Ամերիկայի հայկական ազգային կոմիտեի եւ Ամերիկայի հայկական համագումարի ներկայացուցիչների հետ:
Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին ՀՀ ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի և հաղորդակցության վարչությունից, հանդիպումների ընթացքում Արարատ Միրզոյանը կարեւորել է երկու կազմակերպությունների դերը հայ-ամերիկյան հարաբերություններում, գործընկերներին ներկայացրել Հայաստանում տեղի ունեցող բարեփոխումների օրակարգը:
Քննարկվել են հայ-ամերիկյան հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված մի շարք ծրագրեր, որոնց իրականացման հարցում Ամերիկայի հայկական ազգային կոմիտեն եւ Ամերիկայի հայկական համագումարը կարող են իրենց ներդրումն ունենալ:

Глава парламента провел встречи с представителями армянских организаций США
Председатель НС А. Мирзоян в рамках рабочего визита в Вашингтон встретился с представителями Армянского национального комитета Америки и Армянской Ассамблеи Америки.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении НС Армении по связям с общественностью и СМИ, в ходе встреч Арарат Мирзоян отметил важность роли обеих организаций в армяно-американских отношениях, представил коллегам повестку проводимых в Армении реформ.
Стороны обсудили ряд программ, направленных на развитие армяно-американских отношений, в реализации которых Армянский национальный комитет Америки и Армянская Ассамблея Америки могут внести свой вклад.