Խորհրդարանի ղեկավարը հանդիպումներ է ունեցել ԱՄՆ հայկական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցի շրջանակում Վաշինգտոնում հանդիպումներ է ունեցել Ամերիկայի հայկական ազգային կոմիտեի եւ Ամերիկայի հայկական համագումարի ներկայացուցիչների հետ:
Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին ՀՀ ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի և հաղորդակցության վարչությունից, հանդիպումների ընթացքում Արարատ Միրզոյանը կարեւորել է երկու կազմակերպությունների դերը հայ-ամերիկյան հարաբերություններում, գործընկերներին ներկայացրել Հայաստանում տեղի ունեցող բարեփոխումների օրակարգը:
Քննարկվել են հայ-ամերիկյան հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված մի շարք ծրագրեր, որոնց իրականացման հարցում Ամերիկայի հայկական ազգային կոմիտեն եւ Ամերիկայի հայկական համագումարը կարող են իրենց ներդրումն ունենալ:

Speaker of Parliament meets representatives of US-Armenian organizations in Washington D.C.
YEREVAN, JULY 18, ARMENPRESS. Speaker of Parliament of Armenia Ararat Mirzoyan had meetings with the representatives of the Armenian National Committee of America (ANCA) and the Armenian Assembly of America in Washington D.C. on the sidelines of his working visit, the Parliament told Armenpress.
During the meetings Ararat Mirzoyan highlighted the role of the two organizations in the Armenian-American relations andpresented to his counterparts the agenda of the reforms going on in Armenia.
A number of programs aimed at the development of the Armenian-American relations, and in their implementation the National Committee of America and the Armenian Assembly of America can have their contribution were discussed.