Արթուր Վանեցյանը ծանոթացել է Եվրո-2019-ի նախապատրաստության ընթացքին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Վանեցյանը շրջայց է կատարել բոլոր այն մարզադաշտեր, որտեղ կայանալու են Մ-19 Եվրո-2019-ի հանդիպումները, և հյուրանոցներ, որտեղ հանգրվանելու են մասնակից թիմերը և պաշտոնատար անձինք:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՖՖ լրատվական ծառայությունից, Արթուր Վանեցյանը սկզբում այցելել է«Բանանց» մարզադաշտ, ծանոթացել մարզադաշտի խոտածածկին և մարզաբազայի ենթակառուցվածքներին: Այնուհետև ՀՖՖ նախագահը այցելել է Վազգեն Սարգսյանի անվան«Հանրապետական» մարզադաշտ և ՀՖՖ ակադեմիա, որտեղ ևս ամեն ինչ պատրաստ է Եվրոպայի մինչև 19 տարեկանների առաջնության անցկացմանը: Radisson Blu հյուրանոցում Արթուր Վանեցյանը հանդիպել է ՈՒԵՖԱ-ի ներկայացուցիչներին և ևս մեկ անգամ հաստատել Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի՝Մ-19 Եվրո-2019 մրցաշարը ամենաբարձր մակարդակով անցկացնելու պատրաստակամությունը:

Артур Ванецян ознакомился с ходом подготовки к Евро-2019
Президент федерации футбола Армении Артур Ванецян совершил обход по всем стадионам, на которых состоятся матчи Евро-2019 до 19, а также осмотрел отели, в которых будут проживать команды-участники и должностные лица.
Как сообщили «Арменпресс» в пресс-службе ФФА, Артур Ванецян сначала посетил стадион “Бананц”, ознакомился с газоном стадиона и инфраструктурой спортбазы. Затем президент ФФА посетил Республиканский стадион имени Вазгена Саркисяна и Академию ФФА, где также все готово к проведению чемпионата Европы до 19 лет.
В отеле Radisson Blu Артур Ванецян встретился с представителями УЕФА и еще раз подтвердил готовность Федерации футбола Армении провести турнир до 19 Евро-2019 на самом высоком уровне.