Արթուր Վանեցյանը ծանոթացել է Եվրո-2019-ի նախապատրաստության ընթացքին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Վանեցյանը շրջայց է կատարել բոլոր այն մարզադաշտեր, որտեղ կայանալու են Մ-19 Եվրո-2019-ի հանդիպումները, և հյուրանոցներ, որտեղ հանգրվանելու են մասնակից թիմերը և պաշտոնատար անձինք:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՖՖ լրատվական ծառայությունից, Արթուր Վանեցյանը սկզբում այցելել է«Բանանց» մարզադաշտ, ծանոթացել մարզադաշտի խոտածածկին և մարզաբազայի ենթակառուցվածքներին: Այնուհետև ՀՖՖ նախագահը այցելել է Վազգեն Սարգսյանի անվան«Հանրապետական» մարզադաշտ և ՀՖՖ ակադեմիա, որտեղ ևս ամեն ինչ պատրաստ է Եվրոպայի մինչև 19 տարեկանների առաջնության անցկացմանը: Radisson Blu հյուրանոցում Արթուր Վանեցյանը հանդիպել է ՈՒԵՖԱ-ի ներկայացուցիչներին և ևս մեկ անգամ հաստատել Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի՝Մ-19 Եվրո-2019 մրցաշարը ամենաբարձր մակարդակով անցկացնելու պատրաստակամությունը:

FFA President introduced on preparation process of U-19 Euro-2019 Championship
YEREVAN, JULY 9, ARMENPRESS. President of the Football Federation of Armenia (FFA) Artur Vanetsyan today toured all football fields where the matches of the U-19 Euro-2019 Championship are going to take place, the FFA told Armenpress.
The FFA President also toured the hotels where the participating teams and officials are going to stay in.
Firstly, Vanetsyan visited the Banants stadium, got acquainted with the turf and infrastructures. Thereafter, he visited the Republican stadium and the FFA academy which are ready to host the Championship.
Artur Vanetsyan met with the UEFA representatives in Radisson Blu hotel and once again expressed the Football Federation’s readiness to hold the Championship at the highest level.