Վերին Լարսում կանգնեցված ավտոբուսի ուղևորները տեղափոխվել են Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վերին Լարսի անցակետի վրացական հատվածում արգելված բեռ տեղափոխելու համար կանգնեցված ավտոբուսի մեջ գտնվող ուղևորները տեղափոխվել են Հայաստան: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Վրաստանում ՀՀ դեսպանության «Ֆեյսբուք»-ի էջը հայտնում է, որ հունիսի 25-ի առավոտյան ժամը 07:00-ին, Վերին Լարսում գտնվող ՀՀ քաղաքացիներին Հայաստան տեղափոխող ավտոբուսը մեկնարկել է իր ընթացքը դեպի Հայաստան։
Հունիսի 24-ի առավոտյան ժամը 06։00-ին, ռուս-վրացական Վերին Լարսի անցակետի վրացական հատվածում արգելված բեռ տեղափոխելու համար կանգնեցվել է հայկական ուղևորափոխադրող ընկերություններից մեկին պատկանող ավտոբուսներից մեկը։ Հունիսի 24-ի երեկոյան տեղեկատվություն տարածվեց, որ սահմանին գտնվող ուղևորներին Հայաստան տեղափոխելու նպատակով ուղևորափոխադրող ընկերության կողմից տրամադրված լրացուցիչ մեքենան արդեն Վրաստանի տարածքում է:

Пассажиры автобуса, остановленного в Верхнем Ларсе, перевезены в Армению
Пассажиры автобуса, остановленного на грузинском участке КПП Верхний Ларс из-за перевозки запрещенного груза, перевезены в Армению. Как передает «Арменпресс», посольство Армении в Грузии на своей странице в Фейсбук сообщило, что утром 25 июня в 07:00 автобус с гражданами Армении из Верхнего Ларса выехал в Армению.
24 июня в 06: 00 утра из-за перевозки запрещенного груза на грузинском участке российско-грузинского КПП Верхний Ларс был остановлен автобус, принадлежащий армянскому перевозчику. Вечером 24 июня была распространена информация о том, что дополнительная машина, предоставленная компанией для перевозки находящихся на границе пассажиров в Армению, уже находится на территории Грузии.