Արմեն Գրիգորյանն աշխատանքային հանդիպումներ է ունեցել Վաշինգտոնում
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում այցելել է Ամերիկայի հայկական ազգային կոմիտեի (Armenian National Committee of America) գլխամաս՝ և հանդիպել կազմակերպության ղեկավար կազմի հետ։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հանդիպման մեկնարկին քարտուղար Գրիգորյանը ներկայացրել է իր աշխատանքային այցի մանրամասները, տեղի ունեցած և նախատեսվող հանդիպումները, միջոցառումները և գրանցված արդյունքները։ ԱՀԱԿ գործադիր տնօրեն Արամ Համպարյանը ներկայացրել է կոմիտեի ներկայիս աշխատանքները և նպատակները։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանում տեղի ունեցող քաղաքական գործընթացները և հայ-ամերիկյան հարաբերությունների զարգացմանը առընջվող հարցեր։
Ավելի ուշ ԱԽ քարտուղարը հանդիպել է «Ամերիկայի Հայկական Համագումարի» (Armenian Assembly of Armenia) գործադիր տնօրեն Բրայան Արդունիի հետ։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայ-ամերիկյան հարաբերությունների, ԱՄՆ հայկական համայնքի և սփյուռքի կառույցների հետ համագործակցության օրակարգային հարցեր։

Secretary of Security Council of Armenia holds working meetings in Washington D.C.
YEREVAN, MAY 21, ARMENPRESS. Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan visited the headquarters of the Armenian National Committee of America and met with the executives on the sidelines of his working visit in the United States.
At the meeting Armen Grigoryan introduced the details of his working visit, the meetings held so far and upcoming events and the results recorded. ANCA Executive Director Aram Hamparian presented the Committee’s ongoing activities and goals.
The meeting participants discussed the ongoing political processes in Armenia and the development of Armenian-American relations.
Later Armen Grigoryan met with Executive Director of the Armenian Assembly of America Bryan Ardouny during which they discussed issues relating to the Armenian-American ties, the cooperation with the US-Armenian community and the Diaspora structures.