«Աստղային պատերազմների» հաջորդ Էպիզոդը նկարահանելու են «Գահերի խաղը» սերիալի ստեղծողները
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Աստղային պատերազմների» հաջորդ Էպիզոդը, որը, ինչպես սպասվում Է, Էկրան կբարձրանա 2022 թվականին, նկարահանելու են «Գահերի խաղը» հեռուստասերիալի ստեղծողները՝ Դեւիդ Բենիոֆը եւ Դենիել Բրեթ Ուայսը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Variety հրատարակությունը՝ վկայակոչելով Walt Disney ընկերության տնօրեն Ռոբերտ Այգերին:
«Մենք մտածեցինք, որ երեք տարին բավարար ժամանակ Է ոչ միայն շունչ առնելու, այլեւ հաջորդ ֆիլմի թողարկմանը նախապատրաստվելու համար»,-հայտարարել Է Այգերը: «Մենք համաձայնագիր ենք կնքել Դեւիդ Բենիոֆի եւ Դենիել Բրեթ Ուայսի հետ, որոնք հայտնի են «Գահերի խաղով», եւ հաջորդ ֆիլմը, որը մենք կթողարկենք, նրանցն Է լինելու»,-նշել Է տնօրենը:
Ավելի վաղ, ինչպես գրում Է հրատարակությունը, Disney-ը հայտնել Է, որ 2022, 2024 եւ 2026 թվականներին կթողարկվեն կինոսագայի նոր եռերգության Էպիզոդները: Երեք Էպիզոդներից առաջինը կնկարահանեն Բենիոֆն ու Ուայսը եւ Էկրաններ կբարձրանա 2022 թվականի դեկտեմբերին, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Создатели сериала "Игра престолов" снимут следующий эпизод "Звездных войн"
Следующий эпизод киносаги "Звездные войны", который, как ожидается, выйдет на экраны в 2022 году, снимут создатели телесериала "Игра престолов" Дэвид Бениофф и Дэниел Бретт Уайсс.Как передает Арменпресс, об этом сообщает изданиеVarietyсо ссылкой на директора компании Walt Disney Роберта Айгера.
"Мы подумали, что три года - достаточный срок не только для того, чтобы передохнуть, но и чтобы подготовиться к выпуску следующего фильма", - заявил Айгер. "Мы заключили соглашение с Дэвидом Бениоффом и Дэном Уайссом, известными по "Игре престолов", и следующий фильм, который мы выпустим, будет их", - отметил он.
Ранее, как пишет издание, Disney сообщил, что в 2022, 2024 и 2026 годах выйдут эпизоды новой трилогии киносаги. Первый из трех эпизодов будет снят Бениоффом и Уайссом и выйдет на экраны в декабре 2022 году.