Մայիսի 15-ից Երևանում կլինի այս տարվա առաջին +30 աստիճանը. Գագիկ Սուրենյան
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության հովտային գոտում, այդ թվում Երևանում մայիսի 15-ից կլինի այս տարվա առաջին +30 աստիճանը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում գրառում է կատարել Ըստ ՀՀ ԱԻՆ օդերեւութաբանական ծառայության պետ Գագիկ Սուրենյանը:
ՀՀ ԱԻՆ-ը տեղեկացնում է, որ, մայիսի 10-ին շրջանների զգալի մասում, 11-13-ն առանձին շրջաններում, կեսօրից հետո սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում հնարավոր է կարկուտ։ Մայիսի 14-15-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին՝ հարավային` 3-8 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վ: Օդի ջերմաստիճանը մայիսի 11-15-ն աստիճանաբար կբարձրանա 4-5 աստիճանով։
Երևան քաղաքում մայիսի 10-12-ի կեսօրից հետո քաղաքի առանձին հատվածներում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, 13-15-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

С 15 мая в Ереване будут первые + 30 градусов: Гагик Суренян
В долинах республики, в том числе в Ереване, с 15 мая будут первые в этом году +30 градусов. Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написал начальник метеорологической службы МЧС Армении Гагик Суренян.
МЧС РА сообщает, что 10 мая в большинстве регионов, 11-13 мая в отдельных районах, после полудня ожидается кратковременный дождь с грозой, в отдельных местах возможен град. 14 - 15 мая ожидается погода без осадков. Ветер - южный 3-8 м / с, во время грозы - усиление ветра до 15-20 м/с. С 11 по15 мая температура воздуха постепенно повысится на 4 - 5 градусов.
После полудня с 10 по 12 мая в отдельных местах города ожидается кратковременный дождь с грозой, с 13 по 15 ожидается погода без осадков.