Նիկոլ Փաշինյանը Մայիսի 9-ի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Վլադիմիր Պուտինին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Հաղթանակի և խաղաղության տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
Ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներս մեր ընդհանուր տոնի` Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի 74-ամյակի առթիվ:
Այս տոնը մեծ հաղթանակի մարմնավորումն է, ինչպես նաև նախկին Խորհրդային միության ժողովուրդների հավաքական պայքարի ու հերոսության խորհրդանիշը: Ֆաշիզմի նկատմամբ հաղթանակ տարած մեր հայրերի և պապերի սխրանքները հավերժ կմնան մեր ժողովուրդների հերոսական պատմության մեջ՝ որպես արիության և կայունության օրինակ ներկա ու ապագա սերունդների համար։
Համոզված եմ, որ պատերազմի փորձությունն անցած մեր բարեկամությունը և արժեքների ընդհանրությունն ամուր հիմք են հանդիսանում Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև ռազմավարական գործընկերության և համագործակցության համար:
Հարգելի Վլադիմիր Վլադիմիրի, այս պայծառ տոնական օրը մաղթում եմ Ձեզ, Ձեր մտերիմներին և բոլոր ռուսաստանցիներին քաջառողջություն, բարեկեցություն և բարգավաճում»:

PM Pashinyan sends congratulatory message to Vladimir Putin on the occasion of Victory Day
YEREVAN, MAY 9, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to Russian President Vladimir Putin. As ARMENPRESS was informed from the Office of the Prime Minister of Armenia, the message runs as follows,
Please, accept my hearty congratulations on the occasion of our shared holiday, the 74th anniversary of the victory of the Great Patriotic War.
This holiday is the embodiment of the great victory, as well as the symbol of joint struggle and heroism of the former Soviet Union peoples. The feats of our fathers and grandfathers who defeated fascism will remain forever in the heroic history of our peoples, as an example of bravery and stability for our current and future generations.
I am confident that our friendship that has lived through experience of war and the common values are firm basis for strategic partnership and cooperation between Armenia and Russia.
Honorable Vladimir Vladimirovich, I wish you, your friends and all the Russian people on this bright festive day that good health, welfare and prosperity”.