Արցախում ադրբեջանական կողմի կրակոցից զինծառայող է վիրավորվել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Պաշտպանության բանակի հարավարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում մայիս 4-ին՝ ժամը 16:05-ի սահմանում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից, հրազենային վիրավորում է ստացելժամկետային զինծառայող, 1998թ. ծնված Ագանիկ Գառնիկի Զորոգլյանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի ՊԲ լրատվական ծառայությունից, վիրավորում ստացած զինծառայողը անմիջապես տեղափոխվել է հոսպիտալ, նրա վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր: Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
Անցնող շաբաթվա ընթացքում սա ադրբեջանական զինուժի կրակոցից հայ զինծառայողի վիրավորման երկրորդ դեպքն է. ապրիլի 30-ին էլ նման դեպք էր գրանցվել ՀՀ Տավուշի մարզում, վիրավորվել էր Արգիշտի Սեփխանյանը:

В  Арцахе выстрелом с азербайджанской  стороны  ранен  военнослужащий
На одном из оборонительных участков подразделения, дислоцированного в юго-восточном направлении Армии обороны Арцаха, 4 мая в районе 16:05 часов выстрелом со стороны противника огнестрельное ранение получил контрактный военнослужащий Аганик Гарникович Зороглян (1998 г/р).
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Министерства обороны Арцаха, раненого военнослужащего незамедлительно доставили в госпиталь, его состояние оценивается как крайне тяжелое. Для выяснения подробностей проводится расследование.
За последнюю неделю это уже второй случай ранения армянского военнослужащего выстрелом азербайджанских ВС: 30 апреля подобный случай был зафиксирован в Тавушской области – был ранен Аргишти Сепханян.