Զելենսկին կտրուկ մեծացրել Է առավելությունը Պորոշենկոյի նկատմամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ուկրաինայի նախագահի թեկնածու Վլադիմիր Զելենսկին ընտրությունների երկրորդ փուլից առաջ ժողովրդականության վարկանիշներով 47 տոկոսով գերազանցում Է պետության գործող ղեկավար Պյոտր Պորոշենկոյին: Այդ մասին հայտնել Է «Ինտերֆաքս-Ուկրաինա» գործակալությունը՝ վկայակոչելով սոցիոլոգիական հարցման՝ ապրիլի 16-ին հրապարակված արդյունքները, հարցում, որն անցկացրել Է Կիեւի սոցիոլոգիայի միջազգային ինստիտուտը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Հետազոտության արդյունքների համաձայն, Զելենսկու օգտին պատրաստ Է քվեարկել Ուկրաինայի հարցված այն քաղաքացիների 72,2 տոկոսը, որոնք կողմնորոշվել են իրենց թեկնածուի հարցում եւ մասնակցելու են քվեարկությանը, իսկ Պորոշենկոյի օգտին՝ հարցվածների 25,4 տոկոսը:
«Ռեյտինգ» սոցիոլոգիական ծառայության տվյալները, որոնք հրապարակվել Էին ապրիլի 11-ին, ցույց են տվել Պորոշենկոյի նկատմամբ Զելենսկու 30-տոկոսանոց առավելությունը:
Ուկրաինայում նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլը տեղի Է ունենալու ապրիլի 21-ին: Առաջին փուլում Զելենսկին հավաքել Էր ընտրողների ձայների 30,24 տոկոսը, իսկ Պորոշենկոյի օգտին քվեարկել Էր 15,95 տոկոսը:

Зеленский резко увеличил отрыв от Порошенко
Кандидат в президенты УкраиныВладимир Зеленскийперед вторым туром выборов опережает по рейтингам популярности своего оппонента, действующего главу государстваПетра Порошенкона 47 процентов. Об этом сообщает агентство «Интерфакс-Украина» со ссылкой на обнародованные 16 апреля результаты социологического опроса, проведенного Киевским международным институтом социологии.
Согласно итогам исследования, за Зеленского готовы проголосовать 72,2 процента опрошенных граждан Украины, которые определились с выбором и поучаствуют в голосовании, а за Порошенко — 25,4 процента респондентов,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Данные социологической службы «Рейтинг», которые былиопубликованы11 апреля, показывали 30-процентный отрыв Зеленского от Порошенко.
Второй тур президентских выборов на Украине состоится 21 апреля. В первом туре Зеленский набрал 30,24% голосов избирателей, а за Порошенко проголосовали 15,95%.