Մոզամբիկում «Իդայ» ցիկլոնի զոհերի թիվը մոտեցել Է 600-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոզամբիկում «Իդայ» մերձարեւադարձային ցիկլոնի զոհերի թիվն ապրիլի 2-ի առավոտվա դրությամբ կազմել Է 598: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Pais տեղական հրատարակությունը՝ հղում անելով Աղետների կառավարման ազգային ինստիտուտին (INGC):
Ավելի վաղ հաղորդվել Էր 501 զոհվածների մասին: Երկրի նախագահ Ֆիլիպ Նյուսին հայտարարել Է, որ ընդամենը երկրում տարերքի հետեւանքով կարող Էր զոհվել ավելի քան հազար մարդ:
Նշվում Է, որ ցիկլոնի հետեւանքներին ենթարկվել Է մոտավորապես 970 հազար մարդ, տուժել Է ավելի քան 1.5 հազար բնակիչ:
«Իդայ» մերձարեւադարձային ցիկլոնն Աֆրիկայի հարավարեւելյան ափին մոլեգնել Է մարտի կեսերից եւ ընդգրկել Մոզամբիկի, Զիմբաբվեի եւ Մալավիի տարածքները: Մոզամբիկում տարերքի հարվածից ամենից շատ տուժել Է Բեյրա քաղաքը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Мозамбике число погибших из-за циклона "Идаи" приблизилось к 600
Число жертв тропического циклона "Идаи" в Мозамбике по состоянию на утро вторника составило 598 человек.Как передает Арменпресс, об этом сообщает местное изданиеPaísсо ссылкой на Национальный институт управления бедствиями (INGC).
Ранее сообщалось о 501 погибшем. Президент страны Филипе Ньюси также заявлял, что всего в стране в результате стихии могли погибнуть более тысячи человек.
Отмечается, что последствия циклона затронули около 970 тысяч человек, пострадали более 1,6 тысячи человек.
Тропический циклон "Идаи" обрушился на юго-восточное побережье Африки в середине марта и затронул территории Мозамбика, Зимбабве и Малави. В Мозамбике больше всего в результате стихии пострадал город Бейра.