ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը Թբիլիսիում հանդիպում է անցկացրել Վրաստանի վարչապետի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Ենս Ստոլտենբերգը եւ Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեն մարտի 24-ին Թբիլիսիում կայացած հանդիպմանը քննարկել են դաշինքում երկրի ինտեգրացման եւ այդ ուղղությամբ համագործակցության խորացման հարցերը:
Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Վրաստանի Հանրային հեռուստատեսությունը, որը կադրեր Է ցուցադրել աշխատանքային ընթրիքից, որը կառավարության ղեկավարի կողմից կազմակերպվել Էր գլխավոր քարտուղարի այցի առթիվ: «Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՆԱՏՕ-ում եւ Եվրամիությունում երկրի ինտեգրացման գործընթացը, այդ ուղղությամբ Վրաստանում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքը»,- հայտնել Է հեռուստաալիքը:
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը Թբիլիսի Է ժամանել կիրակի երեկոյան: Վրաստանի պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Լելա Չիկովանին հայտարարել Է, որ մարտի 25-ին Ստոլտենբերգը, Բախտաձեն եւ պաշտպանության նախարար Լեւան Իզորիան կայցելեն Կրծանիսի ՆԱՏՕ-Վրաստան Ուսուցման եւ գնահատման համատեղ կենտրոն, որտեղ մարտի 18-ից ընթանում են NATO - Georgia Exercise 2019 Վրաստանի հրամանատարաշտաբային զորավարժությունները, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

NATO Secretary General meets with Georgian PM in Tbilisi
YEREVAN, MARCH 25, ARMENPRESS. NATO Secretary General Jens Stoltenberg met with Georgia’s Prime MinisterMamuka Bakhtadze in Tbilisi on March 24 during which they discussed the Georgian integration to the alliance and the issues on deepening the cooperation, the Georgian Public TV reported.
“During the meeting Georgia’s integration process to the NATO and the EU, as well as the process of ongoing reforms in Georgia were discussed”, the TV said.
The NATO Secretary General arrived in Tbilisi on March 24. The Secretary General will visit the NATO-Georgia Joint Training and Evaluation Centre (JTEC) together with the Minister of Defense Levan Izoriawhere he will receive a briefing on the NATO-Georgia Exercise.