Ուրցաձոր համայնքում հաղթել է բողոքի ցույցերի արդյունքում հրաժարական տված թեկնածուն
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արարատի մարզի Ուրցաձոր համայնքի ղեկավարի ընտրությունների արդյունքներով հաղթել է համայնքի նախկին ղեկավար ՌաՖիկ Անդրեասյանը, ով հոկտեմբերի 10-ին հրաժարական էր ներկայացրել:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, փետրվարի 17-ին կայացած ընտրությունների նախնական արդյունքներով Ռաֆիկ Անդրեասյանը հավաքել է 911 ձայն: Համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատար Գևորգ Ավետիսյանը ստացել է 744 ձայն: Սամվել Սիմոնյանը ստացել է 386 ձայն, իսկ Անդրանիկ Կարապետյանը՝ 108 ձայն:
Ռաֆիկ Անդրեասյանը Ուրցաձոր համայնքի ղեկավարի պաշտոնից հրաժարական էր ներկայացրել համայնքի բնակիչների մի մասի կողմից անցկացված բողոքի ցույցերից հետո: Ռաֆիկ Անդրեասյանը հայտարարել էր, որ համայնքի ղեկավարի ընտրությունների ժամանակ կրկին առաջադրելու է իր թեկնածությունը:

YEREVAN, FEBRUARY 18, ARMENPRESS. The ex-Mayor of Urtsadzor in Armenia’s province of Ararat has re-claimed the mayorship of the town in the February 17 local election months after being ousted amid protests.
Mayor Rafik Andreasyan was forced to step down as Mayor of Urtsadzor on October 10, 2018, when citizens of the municipality began demonstrations against his tenure.
But the former mayor decided to once again run for office in fresh elections, and on February 17, he won with 911 votes against Acting Mayor Gevorg Avetisyan’s 744. Two other candidates garnered only 386 and 108 votes.