Ֆրանսիայի նախկին վարչապետ Դոմինիկ դը Վիլպենն ընդունել է Հայաստան այցելելու Արմեն Սարգսյանի հրավերը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխատանքային այցով Փարիզում գտնվող՝ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի նախկին վարչապետ Դոմինիկ դը Վիլպենի հետ, ով տարբեր տարիների զբաղեցրել է նաև Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարարի և ներքին գործերի նախարարի պաշտոնները։
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը և փորձառու պետական ու քաղաքական գործիչը մտքեր են փոխանակել միջազգային քաղաքականության ու անվտանգության հարցերի շուրջ, անդրադարձել հարավկովկասյան տարածաշրջանի խնդիրներին ու մարտահրավերներին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Արմեն Սարգսյանը պատմել է նաև այն ծրագրերի ու նախագահական նախաձեռնությունների մասին, որոնց իրականացմանը հետամուտ է՝ նշելով, որ դրանք ապագային միտված ծրագրեր են և նպատակ ունեն Հայաստանը դարձնել նորագույն տեխնոլոգիաների, նորարարության և ստարտափների կենտրոն։
Նախագահ Սարգսյանը Ֆրանսիայի նախկին վարչապետ Դոմինիկ դը Վիլպենին հրավիրել է առաջիկայում այցելել Հայաստան, ինչը ընդունվել է նրա կողմից։

Экс-премьер Франции Доминик де Вильпен принял приглашение Армена Саркисяна посетить Армению
Президент РА Армен Саркисян, находящийся во Франции с рабочим визитом, провел встречу с экс-премьером Франции Домиником де Вильпеном. Де Вильпен в разные годы занимал должности министра ИД и министра ВД.
Президент РА и опытный французский политический деятель обменялись мыслями относительно международной политики и безопасности, в том числе и проблем южнокавказского региона.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента РА, Армен Саркисян представил экс-премьеру те программы и президентские инициативы, в проведении которых он последователен, отметив, что эти программы нацелены на будущее и призваны превратить Армению в центр новейших технологий, новаций и стартапов.
Президент РА Армен Саркисян пригласил экс-премьера Франции Доминика де Вильпена посетить Армению, которое его собеседник принял.