Ֆրանսիայի նախկին վարչապետ Դոմինիկ դը Վիլպենն ընդունել է Հայաստան այցելելու Արմեն Սարգսյանի հրավերը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխատանքային այցով Փարիզում գտնվող՝ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի նախկին վարչապետ Դոմինիկ դը Վիլպենի հետ, ով տարբեր տարիների զբաղեցրել է նաև Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարարի և ներքին գործերի նախարարի պաշտոնները։
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը և փորձառու պետական ու քաղաքական գործիչը մտքեր են փոխանակել միջազգային քաղաքականության ու անվտանգության հարցերի շուրջ, անդրադարձել հարավկովկասյան տարածաշրջանի խնդիրներին ու մարտահրավերներին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Արմեն Սարգսյանը պատմել է նաև այն ծրագրերի ու նախագահական նախաձեռնությունների մասին, որոնց իրականացմանը հետամուտ է՝ նշելով, որ դրանք ապագային միտված ծրագրեր են և նպատակ ունեն Հայաստանը դարձնել նորագույն տեխնոլոգիաների, նորարարության և ստարտափների կենտրոն։
Նախագահ Սարգսյանը Ֆրանսիայի նախկին վարչապետ Դոմինիկ դը Վիլպենին հրավիրել է առաջիկայում այցելել Հայաստան, ինչը ընդունվել է նրա կողմից։

YEREVAN, FEBRUARY 9, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian, who is in Paris on a working visit, met with former Prime Minister of France Dominiquede Villepin, the Presidential Office told Armenpress.
The Armenian President and the experienced French politician exchanged views on the international policy and security issues, touched upon the issues and challenges in the South Caucasian region.
Armen Sarkissian introduced the former French PM on the programs and presidential initiatives, stating that he is consistent with their implementation, and these are programs directed towards future and aim at making Armenia a center of innovative technologies, innovation and startups.
The President invited Dominiquede Villepin to visit Armenia in the nearest future which was accepted by the French politician.