Եվրասիական տնտեսական միության միջկառավարական խորհրդի հերթական նիստը կանցկացվի Երևանում
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրասիական տնտեսական միության միջկառավարական խորհրդի հերթական նիստը կանցկացվի Երևանում: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով ՏԱՍՍ պարբերականը, այս մասին հայտարարել է Ղրղզստանի վարչապետ Մոհամմեդկալի Աբիլգազիեւը՝ Ալմաթիում ԵԱՏՄ-ի միջկառավարական խորհրդի նիստի ժամանակ:
«Հայկական կողմի առաջարկով, մեկ անգամ եւս մենք նախատեսում ենք հանդիպել արեւոտ քաղաքում: Եվ օգտվելով այս հաճելի հնարավորությունից՝ առաջարկ եմ ներկայացնելու Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստը Երևանից հետո անցկացնել մեզ մոտ՝ Չոլպոն-Ատա քաղաքում՝ օգոստոսին»,-ասել է նա:
Ուրբաթ Ալմաթիում ընթանում է ԵԱՏՄ միջկառավարական խորհրդի 16-րդ նիստը: Հանդիպումը քննարկվում է կազմակերպության թվային օրակարգը:

Regular session of EAEU Intergovernmental Council to be held in Yerevan
YEREVAN, FEBRUARY 1, ARMENPRESS. The regular session of the EAEU Intergovernmental Council will be held in Yerevan, ARMENPRESS reports, citing TASS, Prime Minister of Kyrgyzstan Mukhammetkalyi Abylgaziev announced during the EAEU Intergovernmental Council session in Almaty.
“At the proposal of the Armenian side we plan to once again meet in the sunny city. And taking this pleasant opportunity I will present a suggestion to hold the next session of the EAEU Intergovernmental Council after Yerevan in our country in Cholpon-Ata city in August”, he said.
The 16th session of the EAEU Intergovernmental Council takes place in Almaty on Friday. The digital agenda of the organization is being discussed.