Նախագահ Սարգսյանին իր հավատարմագրերն է հանձնել Թունիսի նորանշանակ դեսպանը
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հաայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Թունիսի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մոհամեդ Ալի Շիհին (նստավայրը՝ ք.Մոսկվա):
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նորանշանակ դեսպանը Հանրապետության նախագահին է փոխանցել Թունիսի Հանրապետության նախագահ Բեժի Կաիդ Էլ Սեբսիի ջերմ ողջույնները:
Նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել և հաջողություններ է մաղթել դիվանագետին իր պատասխանատու առաքելության մեջ և համոզմունք հայտնել, որ նա իր կարևոր ներդրումը կունենա հայ-թունիսյան հարաբերությունների զարգացման և համագործակցության ընդլայնման գործում:
Անդրադառնալով անցյալ հոկտեմբերին Երևանում Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության 17-րդ գագաթաժողովի շրջանակում Թունիսի Հանրապետության նախագահ Բեժի Կաիդ Էլ Սեբսիի հետ իր հանդիպմանը՝ նախագահ Սարգսյանն ասել է, որ Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպությունը մի հարթակ է, որտեղ ևս երկու երկրները կարող են ակտիվ համագործակցել:
Հանրապետության նախագահը հատկապես կարևորել է տնտեսական փոխգործակցությունը և, որպես սկիզբ, անհրաժեշտ համարել շփումների ակտիվացումն ու երկու երկրների ներուժի ուսումնասիրումը:

New Ambassador of Tunisia presents credentials to Armenian President
YEREVAN, JANUARY 30, ARMENPRESS. Newly appointed Ambassador of Tunisia to Armenia Mohamed Ali Chihi (residence in Moscow) presented his credentials to President Armen Sarkissian, the Presidential Office told Armenpress.
The Ambassador conveyed the warm greetings of the Tunisian President to Armen Sarkissian.
President Sarkissian congratulated the Ambassador and wished success in his responsible mission, expressing confidence that he will have his great contribution to the development of the Armenian-Tunisian relations and expansion of the cooperation.
Remembering his meeting with the Tunisian President in Yerevan in October 2018 on the sidelines of the La Francophonie Summit, the Armenian President said the International Organization of La Francophonie is a platform where the two countries can actively cooperate.
The President specifically highlighted the economic partnership, and as a beginning considered necessary to boost the contacts and observe the potential of the two states.