ԲՀԿ-ն որոշել է, թե ում կառաջադրի ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնում
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունն ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնում առաջադրելու է Վահե Էնֆիաջյանի թեկնածությունը: ԲՀԿ քաղաքական խորհրդի նիստում ընտրել են նաև խմբակցության քարտուղարին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է խմբակցության պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը:
«Այսօր «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության կենտրոնական գրասենյակում տեղի է ունեցել ԲՀԿ քաղաքական խորհրդի նիստ, որը վարել է կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը: Քննարկվել են 7-րդ գումարման Ազգային ժողովում ԲՀԿ խմբակցության անելիքներն ու առաջիկա ծրագրերը: Նիստի ընթացքում որոշում է կայացվել ԱԺ նախագահի տեղակալի պաշտոնում առաջադրել Վահե Էնֆիաջյանի թեկնածությունը»,-նշել է Տոնոյանը:
ԲՀԿ խմբակցության քարտուղարի պարտականություններն իրականացնելու է Արման Աբովյանը:
«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության փոխխոսնակի թեկնածուն Մանե Թանդիլյանն է:
Ազգային ժողովի դեկտեմբերի 9-ին կայացած արտահերթ ընտրությունների արդյունքում «Իմ քայլը» դաշինքը ստացել է պատգամավորական 88 մանդատ, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը՝ 26, իսկ «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը՝ 18 մանդատ։ «Իմ քայլի» չորս մանդատը ստանալու են Հայաստանի եզդի, ռուս, ասորի և քուրդ ազգային փոքրամասնությունների 1-ական ներկայացուցիչ։ 7-րդ գումարման ԱԺ առաջին նիստը կայանալու է հունվարի 14-ին:

Prosperous Armenia party to nominate Vahe Enfiajyan’s candidacy for Vice Speaker of Parliament
YEREVAN, JANUARY 11, ARMENPRESS. Prosperous Armenia party will nominate Vahe Enfiajyan’s candidacy for the position of Vice Speaker of the Parliament, faction MP Iveta Tonoyan said on Facebook, reports Armenpress.
“Today the political council of the Prosperous Armenia party held a session at the party headquarters chaired by party president Gagik Tsarukyan. The PAP faction’s upcoming programs and actions in the Parliament of 7th convocation were discussed. During the session a decision was made to nominate Vahe Enfiajyan’s candidacy for the position of Vice Speaker of the Parliament”, Tonoyan said.
Arman Abovyan will fulfill the duties of the PAP faction secretary.
Snap parliamentary elections were held in Armenia on December 9, 2018. Based on the elections results, three political forces have been elected to the Parliament. My Step alliance received 88 seats, Prosperous Armenia party – 26 seats and Bright Armenia party – 18 seats.