ՀՀԿ-ն հաջողություն է մաղթում խորհրդարան անցած ուժերին և հայտարարում ժողովրդի խնդիրների լուծմանը հանձնառու լինելու մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը հայտարարություն է տարածել, որում հաջողություն է մաղթել Հայաստանում կայացած Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրությունների արդյունքներով խորհրդարան անցած քաղաքական ուժերին և նրանց ձևավորելիք կառավարությանը՝ շեշտելով, որ դրանից է կախված մեր երկրի և ժողովրդի անվտանգությունն ու զարգացման հեռանկարը:
«Մենք հաջողություն ենք մաղթում խորհրդարան անցած ուժերին և նրանց ձևավորելիք կառավարությանը, քանի որ դրանից է կախված մեր երկրի և ժողովրդի անվտանգությունն ու զարգացման հեռանկարը: Ընտրապայքարի ընթացքում մեր հնչեցրած մտահոգությունները չէին կրում քարոզչական բնույթ, այլ արտահայտում էին մեր խորին անհամաձայնությունն արտաքին, անվտանգային և պաշտպանական քաղաքականության, սոցիալ-տնտեսական միտումների, ազգային արժեքների խաթարման և, ամենակարևորը, Արցախի հիմնախնդրի կարգավորման վերաբերյալ հնչեցված մոտեցումների և առաջին տեսանելի քայլերի առումով: Մենք շարունակելու ենք մեր աշխատանքն այս ուղղություններով որպես արտախորհրդարանական ուժ»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասված է հայտարարության մեջ:
Միևնույն ժամանակ, հայտարարության մեջ ասված է, որ ներքին քաղաքական այս թեժ մրցակցությունը չպետք է ոգևորի Հայաստանի և Արցախի թշնամիներին։ «Անկախ միջկուսակցական պայքարում բոլոր տարաձայնություններից` Հանրապետականը հանձնառու է մնում մաս լինելու մեր ժողովրդի խնդիրների լուծմանը և շարունակելու է ամուր կանգնել մեր փառապանծ Զինված ուժերի կողքին»:

Defeated Republicans wish good luck to next parliament, say will continue working as extra-parliamentary force
YEREVAN, DECEMBER 10, ARMENPRESS. The Republican Party of Armenia, the former ruling party that failed to pass to parliament garnering below 5% votes in the general election, has wished good luck to winners of the election and the upcoming government. In a statement released today, the party said that the prospect of development and the security of the country and the people depend on the government that is due to be formed by the new parliament.
“We wish good luck to the forces that have passed to parliament and the government that is due to be formed by them, since our country’s and people’s security and prospect of development depends on this. The concerns voiced by us during the campaigning period didn’t have a campaigning nature, they rather expressed our deep disagreement in terms of the voiced approaches and initial visible steps regarding foreign, security and defense policy, social-economic trends, disruption of national values and most importantly the settlement of the Artsakh issue. We will continue our work in these directions as an extra-parliamentary force,” the Republican Party, the HHK, said in the statement.
At the same time, the party said that this tense domestic political competition shan’t excite the enemies of Armenia and Artsakh. “Regardless of all disagreements in the inter-party struggle, the Republican Party remains committed in solving the people’s issues and will continue firmly standing with our glorious Armed Forces”.