Forbes-ը տարվա ամենազդեցիկ կին է ճանաչել Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելին
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը, ինչպես եւ մեկ տարի առաջ, գլխավորել Է Forbes հանդեսի վարկածով 2018 թվականի հարյուր ամենազդեցիկ կանանց վարկանիշը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Երկրորդ եւ երրորդ տեղերում են Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյը եւ Արժույթի միջազգային հիմնադրամի ղեկավար Քրիստին Լագարդը: Հրատարակությունը հիշեցնում Է, որ Մերկելը, որը կանցլերի պաշտոնն զբաղեցնում Է 2005 թվականից, չի վերընտրվելու 2021 թվականին, բայց ընդսմին դեռեւս «մնում Է Եվրոպայի դե ֆակտո ղեկավարը»:
Ինչպես նշում Է ՌԻԱ Նովոստին, Ռուսաստանի Կենտրոնական բանկի նախագահ Էլվիրա Նաբիուլինան հայտնվել Է վարկանիշի 49-րդ տեղում՝ առաջ անցնելով ամերիկացի երգչուհի Բեյոնսեից (50-րդ տեղ) եւ Եվրամիության դիվանագիտության ղեկավար Ֆեդերիկա Մոգերինիից (67-րդ տեղ):

Forbes назвал самую влиятельную женщину года
Канцлер Германии Ангела Меркель, каки годом ранее, возглавила рейтинг ста самых влиятельных женщин 2018 года поверсиижурнала Forbes.
На второй итретьей строчках— премьер-министр Великобритании Тереза Мей иглава МВФ Кристин Лагард, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Издание напоминает, что Меркель, занимающая пост канцлера с2005 года, небудет переизбираться в2021 году, нопри этом все еще "остается де-факто лидером Европы".
Председатель Центробанка России Эльвира Набиуллина оказалась на49 месте рейтинга, обогнав американскую певицу Бейонсе (50 место) иглаву дипломатии ЕС Федерику Могерини (67).