ՌԴ-ն հայելային պատասխան չի տա Կիեւի կողմից մուտքի արգելքին. Զախարովա
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանը հայելային պատասխան չի տա Ուկրաինայի կողմից երկիր Ռուսաստանի դաշնության 16-ից մինչեւ 60 տարեկան արական սեռի քաղաքացիների մուտքի սահմանափակմանը: Այդ մասին հայտարարել Է ՌԴ ԱԳ նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով «Ինտերֆաքս»-ին:
«Ինչ վերաբերում Է Ուկրաինային, ընդ որում՝ ոչ թե երկրին, այլ այն ռեժիմին, որի ձեռքում են այժմ երկրի կառավարման լծակները, ապա խոսել հայելային պատասխանի մասին, պարզապես ահավոր Է, որովհետեւ, եթե որեւիցե մեկը փորձի հայելային ձեւով կրկնել այն, ինչ այժմ հայելային ձեւով տեղի Է ունենում, Կիեւում, ապա դա կարող Է բերել խելացնորության: Իսկ եթե խոսենք ազգային մասշտաբով, ապա պարզապես՝ կոլապսի»,-ասել Է նա նոյեմբերի 30-ին կայացած ճեպազրույցում:
Ուկրաինայի պետական սահմանապահ ծառայության ղեկավար Պյոտր Ցիգիկալն ավելի վաղ հայտարարել Է, որ գերատեսչությունը ուժեղացրել Է հսկողության միջոցները սահմանում եւ արգելել օտարերկրացիների, առաջին հերթին Ռուսաստանի 16-ից մինչեւ 60 տարեկան արական ռեռի քաղաքացիների մուտքը երկրի տարածք, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

РФ не будет зеркально отвечать Киеву на запрет въезда, чтобы не было помешательства
Россия не будет отвечать зеркально на ограничение со стороны Украины на въезд в страну граждан Российской Федерации мужского пола в возрасте от 16 до 60 лет.Как сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU, об этом заявила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
"Что касается Украины, причем не страны, а именно того режима, который сейчас стоит у рычагов управления страной, то говорить о зеркальности просто страшно, потому что если кто-либо попробует повторить зеркально то, что происходит сейчас зеркально в Киеве, то это можем привести к помешательству. А если говорить в национальном масштабе, то просто к коллапсу", - сказала она на брифинге в пятницу.
Глава государственной пограничной службы Украины Петр Цигикал заявил ранее, что ведомство усилило меры контроля на границе иограничило въездв страну иностранцев, прежде всего граждан Российской Федерации мужского пола в возрасте от 16 до 60 лет.