«Ժառանգություն»-ը չի մասնակցի ԱԺ առաջիկա արտահերթ ընտրություններին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ժառանգություն» կուսակցությունն Ազգային ժողովի առաջիկա արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին չի մասնակցի: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին ասված է կուսակցության տարածած հայտարարության մեջ.
««Ժառանգություն» կուսակցության վարչությունը՝ համապարփակ քննարկումից հետո, որոշել է չմասնակցել խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններին։ «Ժառանգությունն» էական է համարում, որ ընտրական առաջիկա գործընթացը՝ իր բովանդակությամբ եւ ընթացակարգով, լինի ամբողջովին լեգիտիմ։
Այս կապակցությամբ հույս ենք տածել եւ ակնկալել, որ ժամանակավոր կառավարությունն ու իր ղեկավարը թավշյա հեղափոխության առանց բացառության բոլոր հանձնառություններն ի կատար կածեր։ Այդ առանցքային հանձնառություններից նվազագույն մեկը՝ նոր ընտրական օրենսգրքի հաստատման միջոցով իրապես ժողովրդավար ԱԺ ձեւավորելու դրույթը, փաստորեն չի կատարվել։
Որպես համաժողովրդական շարժման ակունքներում կանգնած ուժ՝ «Ժառանգություն» կուսակցությունը հաջողություն է մաղթում մեր ժողովրդին՝ նոր Հայաստան տանող ճանապարհը ճշմարտացիորեն որոշելու իր պատասխանատու ընտրության մեջ»,- ասված է հայտարության մեջ։

Heritage Party won’t run for parliament
YEREVAN, NOVEMBER 13, ARMENPRESS. The Heritage Party will not run for parliament in the upcoming election, the party said in a statement.
“After a comprehensive discussion the Heritage Party board decided not to participate in the early election of parliament. Heritage finds it significant for the upcoming electoral process to be completely legitimate with its content and procedures.
On this occasion we expressed hope and expected that the interim government and its leader would realize all commitments, without exception, of the velvet revolution. At least one of these key commitments – the provision of forming a truly democratic [parliament] through establishing a new electoral code, was factually not realized.
As a force standing in the origins of the pan-national movement, Heritage Party wishes good luck to our people in its responsible choice for truthfully deciding the path leading to new Armenia,” the party said in the statement.