Ֆրանսիայի նախագահը դիմավորում է Առաջին աշխարհամարտի ավարտի 100-ամյակին Փարիզ ժամանած պատվիրակությունների ղեկավարներին. ՈՒՂԻՂ
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ելիսեյան պալատում մենարկել է Առաջին աշխարհամարտի ավարտի 100-ամյակի տոնակատարությանը Փարիզ ժամանած պատվիրակությունների ղեկավարների դիմավորման արարողությունը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ հյուրերին դիմավորում են Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը և նրա տիկինը՝ Բրիջիտ Մակրոնը։
Առաջին համաշխարհային պատերազմի ավարտի 100-ամյակի միջոցառումներին մասնակցելու համար աշխատանքային այցքով Փարիզ է ժամանել նաև ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը՝ տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ։

Президент Франции встречает глав делегаций, прибывших в Париж по случаю 100-летия окончания Первой мировой войны — ПРЯМАЯ ТРАНСЛЯЦИЯ
В Елисейском дворце началась церемония встречи глав делегаций, прибывших в Париж на торжественные мероприятия по случаю 100-летия окончания Первой мировой войны.
Как передает Арменпресс, гостей встречает президент Франции Эммануэль Макрон с супругой Брижит Макрон.
С целью участия в церемонии, посвященной 100-летию подписания мира в Первой мировой войне в Париж с рабочим визитом прибыл и исполняющий обязанности премьер-министра Республики Армения Никол Пашинян с супругой Анной Акопян.